Czesław Michniewicz trenerem roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”. Internet grzmi

Czesław Michniewicz trenerem roku w plebiscycie „Piłki Nożnej”. Internet grzmi fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Piłka Nożna

Jak co roku tygodnik „Piłka Nożna” przyznał nagrody w kilku kategoriach. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak statuetka dla trenera roku. Tę zdobył Czesław Michniewicz, co wzbudziło spore kontrowersje.

Były selekcjoner polskiej kadry z pewnością nie cieszy się dobrą prasą. Jego wizerunek znacznie ucierpiał po Mistrzostwach Świata, gdy na światło dzienne wyszły skandale związane z konfliktem w szatni i rządową premią.

Oczywiście, nominacja 52-latka już na samym początku wzbudzała spore kontrowersje, a to z powodu jego przeszłości. Byłego opiekuna Legii Warszawa łączy się ze słynną aferą korupcyjną, którą napędzał Ryszard Forbrich, znany jako „Fryzjer”. 

Szkoleniowiec urodzony na terenie Białorusi przebywa obecnie na bezrobociu. Mimo wyjścia z grupy na mundialu Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się zakończyć z nim współpracę, starając się naprawić swój wizerunek.

Sukces osiągnięty na katarskim turnieju docenił tygodnik „Piłka Nożna”, który wybrał Michniewicza trenerem roku. Co ciekawe, nagrodę tę otrzymał wraz z opiekunem Rakowa Częstochowa - Markiem Papszunem.

Jak łatwo się domyślić, wybór 52-latka wzbudził spore kontrowersje. Decyzję popularnego tygodnika neguje wiele znanych osób.

„Z tym trenerem roku to chyba coś nawaliło” - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Marek Wawrzynowski z „Przeglądu Sportowego” wypowiedział się zdecydowanie bardziej dosadnie.

„Czesław Michniewicz? Niech dziennikarze dalej promują antyfutbol, autobus, wywalanie piłki po krzakach, tchórzostwo, a potem zdziwienie, że jesteśmy w czarne d... europejskiej piłki” - skomentował dziennikarz.

***

Gala Tygodnika „Piłka Nożna” - nagrody

Piłkarz Roku:

Robert Lewandowski (FC Barcelona)

Trener Roku:

Czesław Michniewicz (reprezentacja Polski)/ Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Odkrycie Roku:

Nicola Zalewski (AS Roma)

Drużyna Roku:

Reprezentacja Polski/ Lech Poznań

Osobowość Roku:

Szymon Marciniak

Obcokrajowiec Roku:

Mikael Ishak (Lech Poznań)

Ligowiec Roku:

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)

Pierwszoligowiec Roku:

Pirulo (ŁKS Łódź)

Piłkarka Roku:

Ewa Pajor (VfL Wolfsburg).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy