Cztery miliardy funtów za Chelsea

Cztery miliardy funtów za Chelsea fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

Roman Abramowicz, ustępujący właściciel Chelsea, otrzymał ofertę kupna jego klubu, która znacząco przewyższa inne propozycje. Jej autorem jest właściciel OGC Nice, Jim Ratcliffe.

„The Blues” zostali wycenieni na 2,5 miliarda funtów i oferty na tym poziomie złożyły trzy grupy. W czwartek Abramowicz zażyczył sobie dorzucenia dodatkowych 500 tysięcy funtów na fundusz na rzecz Ukrainy.

Tego dnia z prezesem klubu rozmowę przeprowadził sir Jim Ratcliffe. Bruce Buck zaciekawił go na tyle mocno, że już w piątek postanowił on złożyć swoją propozycję. Jak informuje „The Times”, opiewa ona na kwotę aż czterech miliardów funtów.

Część tej sumy, dokładnie 1,75 miliarda, miałoby zostać wpompowane w dalszy rozwój podmiotu, w tym transfery oraz remont Stamford Bridge.

– Nie kierujemy się chęcią zysku, ponieważ zarabiamy pieniądze w inny sposób – zauważył jeden z najbogatszych Brytyjczyków, który ze względów podatkowych mieszka w Monako.

– Wierzymy w to, że Londyn powinien posiadać klub, który odzwierciedla rangę tego miasta. Klub cieszący się takim samym szacunkiem, jak Real Madryt, FC Barcelona czy Bayern Monachium. Chcemy tego samego dla Chelsea – dodał, podkreślając, że jest to jedyna oferta w pełni pochodząca od Anglików.

Abramowicz został zmuszony do sprzedaży londyńskiej ekipy po tym, Rosja zaatakowała Ukrainę.

Opinia publiczna dodatkowo wypominała Abramowiczowi mu znajomość z Władimirem Putinem, prezydentem Rosji.

Dla Ratcliffe’a branża piłkarska nie stanowi żadnego novum. Jest on bowiem właścicielem francuskiego OGC Nice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy