Czy Cezary Kulesza może wybrać sam selekcjonera? O wszystkim mówi statut PZPN-u

Czy Cezary Kulesza może wybrać sam selekcjonera? O wszystkim mówi statut PZPN-u fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: PZPN | Mateusz Stankiewicz

Następcę Fernando Santosa poznamy wkrótce. Czy za wyborem nowego selekcjonera faktycznie stoi tylko Cezary Kulesza? O wszystkim mówi Statut Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Marek Papszun albo Michał Probierz. Od kilku dni media są zgodne, że na polu walki pozostała jedynie ta dwójka. W tle majaczyła jeszcze kandydatura Jana Urbana, lecz o zatrudnieniu szkoleniowca Górnika Zabrze nie ma teraz mowy.

W siedzibie PZPN-u trwały w ostatnich dniach rozmowy i dyskusje na temat kluczowego wyboru. Już jutro w hotelu DoubleTree by Hilton odbędzie się specjalna konferencja, na której poznamy wyczekiwane nazwisko.

Wedle niedawnych wieści decyzja została podjęta. No ale właśnie, kto faktycznie ją podjął?

W poprzednich latach głowa federacji musiała otrzymać zgodę zarządu na podjęcie jednoosobowej decyzji. Teraz sprawa wygląda inaczej. Wiosną bieżącego roku w Statucie Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonano istotnej zmiany w artykule dotyczącym kompetencji prezesa.

Zgodnie z art. 35 ust. 13 o wyborze decyduje teraz tylko prezes, czyli Cezary Kulesza. Dotyczy to seniorskiej męskiej reprezentacji, kobiecej i kadry do lat 21.

Poprzedni selekcjoner, a więc Fernando Santos, w styczniu 2023 był jeszcze wybrany pod rządami poprzedniego statutu, o czym przypomniał radca prawny Mateusz Stankiewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy