Czy on wraca?! Erik Expósito ratuje Śląsk Wrocław od „wstydu roku” [WIDEO]

Czy on wraca?! Erik Expósito ratuje Śląsk Wrocław od „wstydu roku” [WIDEO] fot. Mateusz Porzucek / Pressfocus
Patryk Krenz
Źródło: Canal+ Sport

Śląsk Wrocław pokonał rzutem na taśmę Wartę Poznań. Podopieczni Jacka Magiery od 49. minuty grali w przewadze, a mimo to nie potrafili zdominować rywala. Przed rozczarowującym wynikiem uratował ich Erik Expósito.

Dzisiaj trudno uwierzyć w to, że jeszcze podczas rundy jesiennej wrocławianie prowadzili w wyścigu o mistrzowsko Polski. Przerwę zimową spędzili na miejscu lidera, zachowując pokaźną przewagę nad rywalami.

Sprawdziły się pesymistyczne prognozy, że podopieczni Jacka Magiery w końcu podupadną na formie. Nikt nie spodziewał się jednak, że regres będzie tak drastyczny.

Na przestrzeni pierwszych siedmiu spotkań tej rundy Śląsk wygrał zaledwie raz z Widzewem Łódź. Na resztę bilansu składają się trzy porażki i trzy remisy. Przełamanie nadeszło z rywalizacji z Wartą Poznań, choć zapowiadało się, że będzie inaczej.

„Wojskowi” już w 26. minucie wyszli na prowadzenie po kapitalnym golu Nahuela Leivy. Mecz nie zyskał jednak na atrakcyjności, gdyż obydwie strony miały nadal spory problem ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji.

Ekipa Magiery mogła poczuć się pewniej, gdy w 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomáš Přikryl.

Śląsk nie potrafił wykorzystać przewagi. Kilka minut później Warta doprowadziła do wyrównania.

Gdy wydawało się, że ekipa z Oporowskiej zmarnuje świetną okazję na przełamanie serii błysnął Erik Expósito, dla którego nie były to najlepsze zawody.

W kluczowym momencie świetnie zgasił piłkę i mocnym strzałem pokonał Jędrzeja Grobelnego, po czym na tablicy pojawił się wynik 2:1.

Expósito ma już na koncie 16 ligowych trafień. Dorobku nie poprawi w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, w którym będzie pauzował za żółte kartki.

„Zremisować z tak słabą Wartą, to będzie cytując Ivana Djurdjevicia »wstyd roku«” - napisał w trakcie meczu Bartosz Wieczorek z TVP Sport. Expósito uchronił wrocławian od takiego losu.