Daley Blind wrócił na boisko po zabiegu serca. „Nie ma lepszego uczucia”

Daley Blind wrócił na boisko po zabiegu serca. „Nie ma lepszego uczucia” fot. Daley Blind I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FOX Sports | Twitter

W grudniu ubiegłego roku u Daleya Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego i w związku z tym konieczny był zabieg. Holender już wtedy zapowiadał, że jego przerwa w grze nie potrwa długo. Teraz, zaledwie po dwóch miesiącach, zawodnik wrócił na boisko.

10 grudnia, w trakcie rywalizacji z Valencią w fazie grupowej Ligi Mistrzów 29-latek narzekał na zawroty głowy, dlatego sztab medyczny Ajaksu zdecydował się przeprowadzić szczegółowe badania, których rezultat okazał się niezwykle zaskakujący. Okazało się bowiem, że doświadczonemu Holendrowi trzeba będzie wszczepić urządzenie monitorujące pracę serca.

Pomimo powagi całej sytuacji środkowy defensor, który może również grać na lewej stronie obrony bądź w środku pola, był dobrej myśli i wbrew spekulacjom o jego przedwczesnym zakończeniu kariery, liczył na jak najszybszy powrót do pełni sił.

Ku zadowoleniu Blinda, klubowi lekarze już teraz dali mu „zielone światło” i choć w ubiegły weekend z uwagi na załamanie pogody mecz z Utrechtem nie doszedł do skutku, w ubiegłą środę zameldował się on na placu gry w starciu pucharowym z Vitesse Arnhem (3:0).

68-krotny reprezentant „Oranje” otrzymał od trenera 13 minut, a po zakończeniu zawodów wyjawił, że nie mógł się już doczekać ponownego występu w koszulce Ajaksu.

– Brakowało mi gry w piłkę. Tego uczucia, które towarzyszy ci podczas zakładania butów. Tęskniłem za tym, tak jak i za kolegami. Czuję, że wciąż mogę dać tej drużynie wiele – oznajmił zawodnik w rozmowie ze stacją FOX Sports.

Następnie Holender zamieścił w mediach społecznościowych wpis, dziękując za otrzymane wsparcie.

„Nie ma lepszego uczucia. Ogromne podziękowania dla mojej żony, rodziny, przyjaciół, członków sztabu medycznego oraz wszystkich, którzy we mnie wierzyli i wspierali. Dziękuję!” – napisał Blind.

Lewonożny gracz w bieżącej kampanii jak dotąd uzbierał 27 występów, które okrasił golem oraz asystą. Jego umowa z „Synami Bogów” wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Więcej na temat: Daley Blind Ajax Amsterdam Holandia

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy