Dan Petrescu łączony z przenosinami do Anglii

Dan Petrescu łączony z przenosinami do Anglii fot. Seba Tataru / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gazeta Sporturilor

Były trener między innymi Wisły Kraków, Dan Petrescu jest łączony z objęcia posady menedżera Huddersfield Town lub West Bromwich Albion - donosi „Gazeta Sporturilor”.

CFR Cluj radzi sobie ostatnio poniżej oczekiwań i jakby tego było mało, mówi się też o napiętych relacjach władz klubu z trenerem Danem Petrescu. Pomimo awansu do europejskich pucharów, szkoleniowiec wkrótce może stracić pracę.

Za kadencji 54-latka, która trwa od 31 sierpnia 2021 roku, wspomniany zespół sięgnął po mistrzostwo Rumunii.

Choć posada Petrescu wisi na włosku, to wiele wskazuje na to, że on sam nie musi martwić się o pracę. Bardzo możliwe bowiem, że wkrótce otrzyma możliwość podjęcia nowego wyzwania w innym kraju.

Według informacji podawanych przez „Gazeta Sporturilor” chęć zatrudnienia szkoleniowca przejawiają dwaj przedstawiciele Championship, a są nimi Huddersfield Town lub West Bromwich Albion.

Obie te ekipy rozpoczęły sezon poniżej oczekiwań i plasuje się w dolnych rejonach tabeli. W związku z tym roszady na ławce trenerskiej mogą być nieuniknione.

54-latek w przeszłości wielokrotnie miał podkreślać, że marzy, by podjąć pracę na Wyspach Brytyjskich. Ma on zresztą tam wypracowaną solidną markę, bo w przeszłości przecież był zawodnikiem Chelsea, Southampton, Bradfordu oraz Sheffield Wednesday.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej oddał się pracy trenera i prowadził między innymi Wisłę Kraków, Dynamo Moskwa, Kubań Krasnodar, Al-Nasr oraz Kayserispor. Obecnie już po raz trzeci jest trenerem Cluj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy