Dan Petrescu łączony z przenosinami do Anglii

Dan Petrescu łączony z przenosinami do Anglii fot. Seba Tataru / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gazeta Sporturilor

Były trener między innymi Wisły Kraków, Dan Petrescu jest łączony z objęcia posady menedżera Huddersfield Town lub West Bromwich Albion - donosi „Gazeta Sporturilor”.

CFR Cluj radzi sobie ostatnio poniżej oczekiwań i jakby tego było mało, mówi się też o napiętych relacjach władz klubu z trenerem Danem Petrescu. Pomimo awansu do europejskich pucharów, szkoleniowiec wkrótce może stracić pracę.

Za kadencji 54-latka, która trwa od 31 sierpnia 2021 roku, wspomniany zespół sięgnął po mistrzostwo Rumunii.

Choć posada Petrescu wisi na włosku, to wiele wskazuje na to, że on sam nie musi martwić się o pracę. Bardzo możliwe bowiem, że wkrótce otrzyma możliwość podjęcia nowego wyzwania w innym kraju.

Według informacji podawanych przez „Gazeta Sporturilor” chęć zatrudnienia szkoleniowca przejawiają dwaj przedstawiciele Championship, a są nimi Huddersfield Town lub West Bromwich Albion.

Obie te ekipy rozpoczęły sezon poniżej oczekiwań i plasuje się w dolnych rejonach tabeli. W związku z tym roszady na ławce trenerskiej mogą być nieuniknione.

54-latek w przeszłości wielokrotnie miał podkreślać, że marzy, by podjąć pracę na Wyspach Brytyjskich. Ma on zresztą tam wypracowaną solidną markę, bo w przeszłości przecież był zawodnikiem Chelsea, Southampton, Bradfordu oraz Sheffield Wednesday.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej oddał się pracy trenera i prowadził między innymi Wisłę Kraków, Dynamo Moskwa, Kubań Krasnodar, Al-Nasr oraz Kayserispor. Obecnie już po raz trzeci jest trenerem Cluj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy