Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą

2023-03-22 22:38:18; Aktualizacja: 1 rok temu
Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Fot. Sonia Arcos / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca

Dani Ceballos wciąż czeka na ofertę przedłużenia umowy z Realem Madryt, czego coraz głośniej domagają się kibice „Los Blancos”. Podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii zawodnik opowiedział o swojej sytuacji.

Środkowy pomocnik po sporych zawirowaniach w karierze powoli wraca na właściwe tory. 26-latek wierzy, że to zaowocuje nowym kontraktem.

W tej chwili piłkarz nie zamierza naciskać na władze „Królewskich” i liczy, że wywalczy sobie pozostanie na Estadio Santiago Bernabéu.

Fani są z Danim Ceballosem i niejednokrotnie już to udowadniali, oklaskując go po wejściu oraz zejściu z boiska. Ostatnio doszło do tego skandowanie nazwiska.

– Myślę, że na Bernabéu z niecierpliwością czekano na prawdziwego Daniego Ceballosa – zauważył w rozmowie z „Marca”.

– Przez cały dotychczasowy sezon nie rozmawiałem z Realem Madryt o przedłużeniu umowy. Przed nami dwa bardzo interesujące miesiące. Jestem spokojny. Nadszedł czas, by cieszyć się tymi dwoma miesiącami – wyznał.

– Miałem kontakt z kilkoma zespołami, ale skupianie się teraz na tym, co jest na zewnątrz, byłoby, mając przed sobą grę na trzech frontach, brakiem szacunku dla mojego klubu, kolegów z drużyny i trenera – dodał.

Mimo tych deklaracji były zawodnik Arsenalu nie ukrywa, że chciałby kontynuować współpracę z Realem Madryt.

– Zarówno klub, jak i koledzy z drużyny wiedzą, że moim marzeniem jest pozostanie w klubie. Chcę jednak przedłużenia współpracy, jeśli na to zasługuję, przedłużenia współpracy, aby być szczęśliwym i grać, a nie tak jak w ostatnich latach. Jeśli tak nie będzie, to „Bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą – powiedział wprost.

Ceballos podczas bieżącej kampanii zgromadził 31 występów okraszonych golem i sześcioma asystami.