Dariusz Szpakowski przeszedł w przeszłości ryzykowną operację

Dariusz Szpakowski przeszedł w przeszłości ryzykowną operację fot. TVP Sport
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Wieloletni komentator meczów w Telewizji Polskiej Dariusz Szpakowski w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” ujawnił, że groziła mu utrata głosu.

- Przed kilkoma laty miałem problemy z kręgosłupem. Uraz odcinka piersiowego, groził mi niedowład lewej ręki. Zajął się mną fenomenalny neurochirurg, doktor Robert Górski. Rozmawiamy o operacji, wszystko mi opisuje i nagle mówi, że zabieg odbywa się przez odsunięcie krtani i tchawicy, więc istnieje minimalne ryzyko, że jak się coś nie powiedzie, to możne dojść do zerwania nerwów krtani. „Ja wtedy stracę głos?” – zapytałem. „Zrobimy wszystko, żeby do tego nie doszło, ale ryzyko zawsze istnieje” – odpowiedział pan doktor. Nogi się pode mną ugięły, bo przecież jak stracę głos, to zawodowo stracę wszystko – wspominał 72-latek.

- Po operacji miałem jeszcze zamknięte oczy, a on już do mnie mówił „Panie Darku, panie Darku, już po. Niech pan coś powie”. No i powiedziałem. Głos był oczywiście zmieniony, ale był. Ufff. Daleki jestem od tego, by porównywać moją pracę z misją lekarzy, bo oni wykonują zawód społecznie niezwykle ważny, ale i tu, i tam mamy czynnik ryzyka. Możemy się przygotować idealnie, a coś niezależnie od nas pójdzie nie tak.

Dariusz Szpakowski jako komentator pracował w Polskim Radiu w latach 1976-1982, a od 1983 jest związany z Telewizją Polską. W tym czasie relacjonował mecze podczas 12 mundiali oraz dziesięciu edycji Mistrzostw Europy.

Ostatnio kibice mogli go usłyszeć podczas starcia Walia – Polska w finale baraży o EURO 2024. Wcześniej komentował finał Mistrzostw Świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy