Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze

Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Press

Dariusz Szpakowski znajdzie się w gronie komentatorów nadchodzących Mistrzostw Świata w Telewizji Polskiej.

71-letni dziennikarz należy do grona najbardziej rozpoznawalnych komentatorów za sprawą regularnego uczestnictwa w największych wydarzeniach sportowych od momentu rozpoczęcia współpracy z publiczną telewizją w 1983 roku.

W ostatnim czasie wokół osoby Dariusza Szpakowskiego narosło sporo negatywnych emocji z powodu pojawiania się coraz większej liczby pomyłek w przedstawianiu przez niego wydarzeń piłkarskich.

Z tego też powodu został pozbawiony szansy skomentowania ostatniego finału Mistrzostw Europy pomiędzy Anglią a Włochami.

Wówczas niewiele osób przypuszczało, że będzie mu dane pojawić się w obsadzie komentatorskiej na katarski mundial. On sam przyznał w 2019 roku w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu, że najprawdopodobniej nie będzie mu dane udać się do azjatyckiego kraju.

Teraz ta sytuacja zmieniła się, o czym otwarcie powiedział Jacek Kurski cytowany przez „Press”.

- Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial. Dariusza Szpakowskiego lubię, nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza, myślę że połowie społeczeństwa również - powiedział prezes Telewizji Polskiej.

Tym samym 71-latek zaliczy w sumie swój dwunasty turniej Mistrzostw Świata. Ponadto może pochwalić się skomentowaniem meczów na dziesięciu Mistrzostwach Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy