Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze

Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Press

Dariusz Szpakowski znajdzie się w gronie komentatorów nadchodzących Mistrzostw Świata w Telewizji Polskiej.

71-letni dziennikarz należy do grona najbardziej rozpoznawalnych komentatorów za sprawą regularnego uczestnictwa w największych wydarzeniach sportowych od momentu rozpoczęcia współpracy z publiczną telewizją w 1983 roku.

W ostatnim czasie wokół osoby Dariusza Szpakowskiego narosło sporo negatywnych emocji z powodu pojawiania się coraz większej liczby pomyłek w przedstawianiu przez niego wydarzeń piłkarskich.

Z tego też powodu został pozbawiony szansy skomentowania ostatniego finału Mistrzostw Europy pomiędzy Anglią a Włochami.

Wówczas niewiele osób przypuszczało, że będzie mu dane pojawić się w obsadzie komentatorskiej na katarski mundial. On sam przyznał w 2019 roku w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu, że najprawdopodobniej nie będzie mu dane udać się do azjatyckiego kraju.

Teraz ta sytuacja zmieniła się, o czym otwarcie powiedział Jacek Kurski cytowany przez „Press”.

- Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial. Dariusza Szpakowskiego lubię, nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza, myślę że połowie społeczeństwa również - powiedział prezes Telewizji Polskiej.

Tym samym 71-latek zaliczy w sumie swój dwunasty turniej Mistrzostw Świata. Ponadto może pochwalić się skomentowaniem meczów na dziesięciu Mistrzostwach Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy