David Beckham w końcu odniósł się do zarzutów o bycie ambasadorem Kataru

David Beckham w końcu odniósł się do zarzutów o bycie ambasadorem Kataru fot. motorsports Photographer / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: The Athletic

David Beckham był krytykowany, że został ambasadorem kraju, w którym łamane są prawa człowieka. W końcu odniósł się do tych zarzutów.

48-latek miał otrzymać aż 150 milionów dolarów za bycie ambasadorem Kataru na arenie międzynarodowej. Jest to o tyle kontrowersyjne, że w tym kraju łamane są prawa człowieka, związki osób tej samej płci są zakazane, a wielu robotników pracujących przy budowie obiektów na mundial zginęło.

- Chciałem być zaangażowany w Mistrzostwa Świata, ponieważ zawsze mówiłem, że ta gra może zmienić życie, może zmienić postrzeganie ludzi, a kiedy sprowadzasz mundial do jakiegoś kraju, to rzuca to ogromne światło na jego problemy. Postrzegałem to jako szansę. Po pierwsze, być zaangażowanym w kolejne Mistrzostwa Świata. Po drugie, Katar jest stosunkowo młodym krajem i zachodzą w nim zmiany. To, co wiąże się z organizacją Mistrzostw Świata, przynosi zmiany - wyjaśniał Anglik.

- Katarczycy od pierwszego dnia mówili: „Wszyscy są mile widziani”. Po finale pomyślałem: „To prawdopodobnie jeden z najbezpieczniejszych mundiali, na jakich byłem” - kontynuował Beckham.

- Rozmawiałem z ludźmi ze społeczności LGBTQ. Czułem się komfortowo z decyzją, którą podjąłem, aby się zaangażować, ponieważ zawsze czuję, że aby dokonać zmian, trzeba się komunikować, trzeba się angażować. W Katarze wykonano ogromną pracę, aby upewnić się, że ludzie czują się komfortowo i są mile widziani na tych Mistrzostwach Świata. Wiem, że włożono wiele pracy, wiele dobrej pracy, w celu wprowadzenia zmian, a zaangażowanie jest jedynym sposobem na wprowadzenie zmian - zakończył swoje wyjaśnienia 115-krotny reprezentant Anglii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy