David White przerywa milczenie. „Byłem molestowany seksualnie”

David White przerywa milczenie. „Byłem molestowany seksualnie”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

David White jest trzecim angielskim piłkarzem, który w ostatnim czasie ujawnił publicznie, że w młodym wieku był molestowany seksualnie przez Barry'ego Bennela.

Przed kilkoma dniami swoim koszmarem z dzieciństwa podzielił się Paul Stewart. Były piłkarz między innymi Manchesteru City, Tottenhamu oraz Liverpoolu powiedział dziennikarzom, że między 11. a 15. rokiem życia był molestowany seksualnie przez jednego z trenerów młodzieży. 52-latek nie krył, że do tego wyznania przekonał go artykuł, w którym o identycznej traumie opowiadał Andy Woodward, który w latach 70-tych i 80-tych padł ofiarą Barry'ego Bennella, ówczesnego szkoleniowca dzieciaków w Crewe Alexander FC.

Jak się okazuje, nie tylko były defensor ekipy z Gresty Road był wykorzystywany przez tego człowieka, który w tym czasie uchodził za jednego z najlepszych trenerów młodzieży w całej Anglii. Swoją historię na temat kontaktów z tym szkoleniowcem opowiedział już Steve Walters, a teraz dołączył do niego David White.

- W nawiązaniu do ostatnich doniesień prasowych pragnę potwierdzić, że byłem molestowany seksualnie przez Barry'ego Bennela w późnych latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych, kiedy byłem zawodnikiem Whitehill FC Junior w Manchesterze. Z wielu powodów utrzymywałem ten fakt w tajemnicy przed rodziną i przyjaciółmi przez prawie 20 lat. W trakcie swojej kariery nie mogłem się pogodzić z tym, co mnie spotkało i teraz zdaje sobie sprawę, że to, co zrobił nam Bennel miało daleko idące konsekwencje - powiedział były piłkarz Manchesteru City, Leeds United czy Sheffield United.

- W ubiegłym roku podjąłem decyzję, aby napisać książkę o moich przeżyciach, związanych z tym wydarzeniem. W ten sposób chcę pokazać wszystkim, jak taka trauma wpływa na człowieka, jego przyszłość i relacje z innymi - dodał 49-latek.

Po ukazaniu się artykułu Andy'ego Woodwarda na policji w hrabstwie Cheshire zeznania obciążające Barry'ego Bennela złożyło już jedenaście osób. Z kolei sam były szkoleniowiec już parę razy był zatrzymywany pod zarzutem molestowania nieletnich. Pierwszy raz został skazany na dziewięć lat więzienia w 1998 roku. Z kolei w maju ubiegłego roku po raz drugi trafił przed oblicze sądu za przestępstwa seksualne popełnione przeciwko 12-letniemu piłkarzowi Macclesfield. Zdaniem brytyjskich mediów, Bennel przebywa obecnie na wolności i mieszka w Milton Keynes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy