Davie Selke ze zgodą na odejście. Transfer nieunikniony

Davie Selke ze zgodą na odejście. Transfer nieunikniony fot. Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Davie Selke w styczniu opuści Herthę BSC. Wciąż jednak może kontynuować karierę w Bundeslidze, choć to niejedyna opcja dla napastnika - przekazał Florian Plettenberg.

Niemiec latem był jednym z dwóch napastników wypychanych z klubu. Ostatecznie otoczenie zmienił jedynie Krzysztof Piątek.

Rosły zawodnik (195 centymetrów wzrostu) został, ale do czasu odniesienia urazu przez Stevana Joveticia, musiał oglądać grę Czarnogórca z ławki rezerwowych. Problemy zdrowotne sprawiły, że wskoczył do składu i udało mu się nawet wpisać na listę strzelców przeciwko Bayernowi Monachium.

To dokonanie nie zmienia położenia Davida Selke. Jak informuje Florian Plettenberg, piłkarz poinformował władze „Starej Damy”, że chce odejść w styczniowym oknie transferowym, a pracodawca wyraził na to zgodę.

Jeśli 27-latek będzie miał problemy ze znalezieniem nowej ekipy, Hertha BSC jest gotowa zezwolić mu na bezgotówkowy transfer. Wszystko po to, aby zaoszczędzić na jego pensji, która wraz z bonusami wynosi cztery miliony euro rocznie.

Plettenberg donosi, że realnymi opcjami dla Selke są Serie A oraz Championship, przy czym nie można wykluczyć kontynuowania kariery w Bundeslidze.

Autor dziewięciu trafień w kadrze Niemiec do lat 21 na swoim koncie ma występy w RB Lipsk czy Werderze Brema.

Więcej na temat: Davie Selke Hertha BSC Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy