Dejan Lovren o krok od nowego kontraktu w Rosji

Dejan Lovren o krok od nowego kontraktu w Rosji fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

Dejan Lovren może w najbliższym czasie przedłużyć umowę z Zenitem Sankt Petersburg - przekazał Nicolò Schira.

Mistrzowie Rosji to jeden z nielicznych klubów z Priemjer-Ligi, który po zaatakowaniu Ukrainy przez rosyjskie wojska nie zmaga się z dużym osłabieniem. Zespół w wyniku tej decyzji opuścił jedynie Jarosław Rakicki.

W ekipie „Piterców” nadal grają Malcom, Wilmar Barrios, Douglas Santos czy Dejan Lovren. Chorwat pełni rolę kapitana.

33-latek nie tylko nie został odsunięty od reprezentacji „Ognistych”, ale pojechał też na Mistrzostwa Świata do Kataru. Podczas imprezy przegapił tylko mecz o trzecie miejsce, notując występy od pierwszej do ostatniej minuty.

Obecnie defensor zmaga się ze sporą krytyką. Lovren został bowiem przyłapany na śpiewaniu faszystowskich piosenek podczas fety z okazji zajęcia na turnieju trzeciego miejsca.

– Garstka nieszczęsnych, nieszczęśliwych i zazdrosnych ludzi, którzy nienawidzą wszystkiego, co chorwackie – podsumował doniesienia.

Kontrakt nominalnego środkowego obrońcy obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku, więc już latem mógłby się on uwolnić od Zenitu Sankt Petersburg i wyjechać z Rosji.

Jak się jednak okazuje, zamiast tego zanosi się na przedłużenie współpracy o następne 12 miesięcy. O sprawie poinformował Nicolò Schira.

Etatowy reprezentant Chorwacji w swoim CV posiada Olympique Lyon czy Liverpool. „The Reds” opuścił w połowie 2020 roku i od tego czasu broni barw aktualnego lidera tabeli rosyjskiej ekstraklasy, regularnie pojawiając się w wyjściowym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy