Dele Alli ze zgodą na odejście z Tottenhamu

Dele Alli ze zgodą na odejście z Tottenhamu fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Dele Alli otrzymał „zielone światło” ze strony przedstawicieli Tottenhamu na opuszczenie szeregów londyńskiego klubu w trakcie nadchodzącego zimowego okna transferowego - poinformował Mike McGrath z „The Telegraph”.

Wielokrotny reprezentant Anglii nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem José Mourinho, co pokazuje fakt, że w trwających rozgrywkach wystąpił w zaledwie 8 z 21 możliwych do rozegrania spotkań i na dodatek od drugiej połowy października nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej na starcia w ramach Premier League.

Ofensywny pomocnik nie jest naturalnie zadowolony ze swojej pozycji w szeregach „Kogutów”. Dlatego zimą chce zmienić klub na taki, w którym będzie pojawiał się zdecydowanie częściej na boisku i wróci na poważnie do walki o znalezienie się w gronie piłkarzy powołanych na Mistrzostwa Europy.

Władze Tottenhamu nie zamierzają stawać na drodze Dele Allemu i z szacunku do jego pięcioletniego pobytu w klubie zgodzą się na jego odejście w połowie obecnego sezonu.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że ekipa z Londynu jest otwarta zarówno na sprzedaż, jak i wypożyczenie 24-latka. W tym drugim przypadku liczy ona na to, że Anglik za sprawą regularnych występów w innym otoczeniu mógłby zwiększyć swoją wartości, co w efekcie pozwoliłoby zarobić na nim większe pieniądze latem.

Obecnie największe zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z ofensywnym pomocnikiem wyraża Paris Saint-Germain, które już przed startem sezonu chciało go wypożyczyć za około trzy miliony funtów, ale wówczas „Koguty” uznały tę propozycję za zbyt niską.

Prawdopodobne odejście Allego ma wiązać się z koniecznością zatrzymania Harry'ego Winksa, ponieważ Mourinho nie wyobraża sobie utraty większej liczby piłkarzy występujących w środku pola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy