Denis Zakaria mógł wylądować w innym gigancie z Premier League. Chelsea okazała się sprytniejsza

Denis Zakaria mógł wylądować w innym gigancie z Premier League. Chelsea okazała się sprytniejsza fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Dalsze losy Denisa Zakarii mogły potoczyć się troszkę inaczej. W ostatnich godzinach okienka o względy zawodnika zabiegał Liverpool - ujawnił Gianluca Di Marzio.

Jak już ostatecznie wiadomo, 25-latek będzie przez kolejne miesiące pracował na konto Chelsea. 1 września londyńczycy uzgodnili z Juventusem transakcję w ramach rocznego wypożyczenia z możliwością wykupu w wysokości 28 milionów euro po zakończeniu sezonu.

Dosyć niespodziewany ruch reprezentanta Szwajcarii w kierunku Wysp Brytyjskich mógł mieć trochę inną trajektorię. Jeszcze tego samego dnia o defensywnego pomocnika starał się Liverpool, który potrzebował wzmocnić środek pola w celach zapobiegawczych przed kolejnym natłokiem kontuzji.

Efekt był taki, że mając do wyboru Liverpool i Chelsea Zakaria wskazał na ten drugi klub. Dopiero kiedy w Turynie pojawiła się oferta od działaczy ze Stamford Bridge, piłkarz złożył prośbę o transfer.

Finalnie „The Reds” musieli uruchomić alternatywny scenariusz, pozyskując z tej samej włoskiej drużyny Arthura Melo. W tym przypadku Brazylijczyk również został pozyskany w opcji wypożyczenia z szansą na transfer definitywny. Jeśli wicemistrzowie Anglii uznają, że warto piłkarza zatrzymać na stałe, trzeba będzie wyłożyć 37,5 miliona euro.

Przez formalności związane z uzyskaniem pozwolenia o pracę, były zawodnik Borussii Mönchengladbach nie był uprawniony do gry w ostatniej kolejce ligowej na spotkanie z West Hamem United.

Przypuszcza się, że Zakaria zdąży zaszczycić swoją obecnością w kadrze na otwarcie fazy grupowej Ligi Mistrzów we wtorek, 6 września. Rywalem „The Blues” będzie Dinamo Zagrzeb.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy