DI MARZIO: To się dzieje! Transferowe hity na linii Juventus-Milan nawet dziś!

DI MARZIO: To się dzieje! Transferowe hity na linii Juventus-Milan nawet dziś!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jeszcze dziś ma się odbyć ostateczne spotkanie, na którym Juventus i Milan sfinalizują jedną z największych operacji tego lata.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że transakcja z udziałem Gonzalo Higuaína, Leonardo Bonucciego i Mattii Caldary jest już w zasadzie sfinalizowana. Stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie najważniejszych kwestii, zatem do ustalenia zostały wyłącznie ostatnie szczegóły pomiędzy piłkarzami a klubami, do których mają się przenieść.

Dziś w Mediolanie odbędzie się ostateczne spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele obu klubów oraz agenci piłkarzy biorących udział w operacji. Jeśli rozmowy przebiegną zgodnie z planem, wszystkie strony transakcji osiągną pełne porozumienie. Oznacza to, że transfery zostały dokonane w błyskawicznym tempie, ponieważ negocjacje na dobrą sprawę ruszyły zaledwie kilka dni temu, kiedy to Leonardo przejmował posadę dyrektora sportowego Milanu.

Znany włoski dziennikarz podaje też szczegóły transakcji. Ostatecznie Bonucci ma przenieść się do Juventusu na zasadzie bezgotówkowej wymiany za Mattię Caldarę. 31-latek już po jednym sezonie wraca do Turynu po tym jak w zeszłym roku odszedł w nie najlepszej atmosferze. W Milanie pełnił rolę kapitana, ale spodziewał się innego przebiegu swojej przygody, dlatego poprosił o transfer, ze szczególnym naciskiem na „Bianconerich”.

„Stara Dama” uznała, że powrót Bonucciego nie będzie złym rozwiązaniem, choć początkowo starała się uniknąć włączenia w operację karty zawodniczej 24-latka. Ostatecznie klub poszedł jednak na ustępstwa, najprawdopodobniej ze względu na to, iż Milan sprowadza również Higuaína. Caldarze zatem nie było dane zadebiutować w Juventusie w oficjalnym meczu, ponieważ po tym jak został wykupiony w styczniu 2017 roku, od razu został wypożyczony z powrotem do Atalanty.

Wyjaśnione zostały również szczegóły transakcji z udziałem Argentyńczyka. Higuaín przeniesie się do Mediolanu na zasadzie wypożyczenia, które będzie kosztowało 18-20 milionów euro. „Rossoneri” zapewniają sobie przy tym opcję wykupu za 36 milionów euro. Co istotne - jest to jedynie opcja, a nie obowiązek. Właśnie ten zapis wywołał największe kontrowersje.

Gonzalo oraz Nicolas, brat i jednocześnie agent Higuaína, obawiali się, że takie rozwiązanie będzie niekorzystne dla piłkarza, ponieważ mogłoby zmusić go do poszukiwania nowego zespołu już przyszłego lata. Leonardo przekonał jednak braci, że taki zabieg jest konieczny ze względu na formalności. Klub zamierza wykupić Argentyńczyka na zasadzie dżentelmeńskiej umowy, lecz w dokumentach zapisano jedynie opcję wykupu, by uniknąć problemów z Finansowym Fair Play, które mogłyby się pojawić w przypadku obowiązku dokonania transferu definitywnego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy