„Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy

„Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa Raport [Meczyki.pl]

Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław Piotr Tworek w programie „Ekstraklasa Raport” na kanale Meczyki.pl na YouTubie wypowiedział się na temat Erika Expósito.

Erik Expósito z dorobkiem 14 bramek jest liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. W tym roku nie trafił jednak jeszcze do siatki, a Śląsk Wrocław nie wygrał żadnego z trzech dotychczasowych meczów. Na napastnika, który wcześniej błyszczał, spadła pewna krytyka, a w mediach społecznościowych kibice zarzucają mu średnią sylwetkę i brzuszek.

„Faktycznie, sportowego brzucha to on nie ma. Jednak nie w tym upatrywałbym jego chwilowego braku skuteczności. Dlaczego nie? Dlatego, że niewiele mniejszy brzuch miał we wrześniu i październiku 2023, kiedy strzelał jak maszyna” - napisał z drugiej strony Piotr Potępa z Igol.pl na Twitterze.

Na temat 27-latka wypowiedział się Piotr Tworek, który krótko współpracował z nim w Śląsku. Jego trenerem był między marcem a majem 2022 roku.

- Erik ma niesamowity dar od Boga, jeśli chodzi o lewą nogę. Ja czegoś takiego u zawodników, a z wieloma pracowałem, nie widziałem. Jak uderzy spod kolana, to piłka nabiera takiej prędkości, że człowiek patrzy z zachwytem i zastanawia się, skąd u niego to jest. Erik to dla mnie takie duże dziecko. Jacek Magiera go świetnie prowadzi, bo daje mu prztyczka w ucho, a za chwilę - opaskę kapitana - przyznał 48-latek w programie „Ekstraklasa Raport”.

- Wśród kibiców jest uwielbianą postacią. Ma wszystko i żeby tego nie stracił, bo co można mieć więcej? Jesteś kapitanem, najbardziej bramkostrzelnym napastnikiem, masz duży wpływ na zespół, docenia cię trener... Nie popsuj tego, bo Jacek Magiera potrafi uderzyć pięścią w stół i pokazał to, wchodząc do Śląska. A mamy jeszcze na uwadze Patryka Klimalę, który nie przyszedł jako zmiennik i będzie chciał walczyć o podstawowy skład. Erik musi mieć to z tyłu głowy. Jeszcze raz powtórzę - ma niesamowity dar - dodał Tworek.

Expósito będzie miał okazję powiększyć dorobek strzelecki w sobotę, kiedy to Śląsk zmierzy się w lidze z Widzewem Łódź.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy