Dlatego Adam Matysek miał zrezygnować z prezesury w Górniku Zabrze

Dlatego Adam Matysek miał zrezygnować z prezesury w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Fakt

Według „Faktu” na rezygnację Adama Matyska z funkcji prezesa Górnika Zabrze wpływ miało to, co wykończyło też wielu jego poprzedników, czyli trudna współpraca z prezydent miasta, Małgorzatą Mańką-Szulik.

W Górniku Zabrze na stanowisku prezesa znowu pojawił się wakat, gdyż z tej funkcji zrezygnował Adam Matysek, którego w ostatnich tygodniach krytykowano za opieszałość w poszukiwaniu potencjalnego nowego właściciela czy zły stan finansów klubu. Mimo wszystko decyzja 55-latka była zaskoczeniem dla kibiców, ale też ludzi związanych z Górnikiem, w tym nawet dla Małgorzaty Mańki-Szulik, czyli prezydent miasta, która pociąga w klubie za sznurki i jest w nim najważniejszą osobą.

Ze względu na trudną współpracę z „Carycą z Zabrza” z pracy w klubie zrezygnowało już wiele osób i według informatora „Faktu”, który ma być bliskim znajomym Matyska, podobnie było w przypadku byłego bramkarza:

- Adam nie wytrzymał. Walili w niego ze wszystkich stron. A to Łukasz Podolski za to, że nie sfinalizował rozmów z inwestorem, którego piłkarz przyprowadził do klubu, a to kibice, którzy obwiniali go za fatalną kondycję finansową Górnika. Miał dosyć świecenia nazwiskiem za ruchy, który nie był autorem - powiedział informator, wskazując, że Matyskowi obrywało się za decyzje, które tak naprawdę podejmowała pani prezydent.

- Był między młotem a kowadłem. Z jednej strony wieczne żądania i polecenia z Urzędu Miasta, z drugiej musiał tonować nastroje wśród niezadowolonych ze stylu zarządzania Górnikiem kibiców — zdradził znajomy 55-latka.

Górnik Zabrze zajmuje dziewiąte miejsce w Ekstraklasie, ale odejścia Łukasza Milika, Adama Matyska, kiepska sytuacja finansowa klubu i wieczne zamieszanie z potencjalną prywatyzacją sprawiają, że zbliżająca się przerwa zimowa wcale nie będzie spokojna dla fanów „Trójkolorowych”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy