„Done deal”. Højbjerg odchodzi do Tottenhamu Hotspur

„Done deal”. Højbjerg odchodzi do Tottenhamu Hotspur
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Nicolò Schira donosi o pełnym porozumieniu, jakie Tottenham Hotspur osiągnął zarówno z Southampton, jak i Pierre’em Emilem Højbjergiem.

Rok przed końcem umowy ze „Świętymi” zawodnik postanowił zmienić otoczenie, a na brak ofert nie mógł narzekać. Największe zainteresowanie jego osobą od początku przejawiały Everton oraz Tottenham Hotspur.

Obie te ekipy były w stanie spełnić oczekiwania finansowe pracodawcy środkowego pomocnika, dlatego wybór przyszłego klubu należał do 25-latka. On sam wolał przenieść się do Londynu, co sprawiło, że strony zaczęły pracować nad transferem do zespołu „Kogutów”.

Szósta siła Premier League podczas negocjacji postanowiła wykorzystać fakt przebywania na celowniku Southampton Kyle’a Walkera-Petersa i zaproponowała go swojemu rywalowi w angielskiej ekstraklasie. W efekcie konsensus został wypracowany.

Jak podaje Schira, Tottenham Hotspur ostatecznie za Højbjerga zapłaci 20 milionów euro, z kolei „Święci” za prawego defensora uiszczą opłatę w wysokości 15 milionów euro. Kontynuując wątek, jutro mają się odbyć testy medyczne obu graczy i jeśli badania nie wykażą niczego niepokojącego, operacja dojdzie do skutku.

Dla 33-krotnego reprezentanta Danii przygotowano już kontrakt, które zwiąże obie strony do 30 czerwca 2025 roku. O 12 miesięcy krótsze będzie porozumienie 23-letniego Anglika.

Kapitan Southampton w minionej kampanii rozegrał 38 spotkań i raz asystował. Z kolei wychowanek „Kogutów” uzbierał 15 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy