„Done deal”. Højbjerg odchodzi do Tottenhamu Hotspur

„Done deal”. Højbjerg odchodzi do Tottenhamu Hotspur
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Nicolò Schira donosi o pełnym porozumieniu, jakie Tottenham Hotspur osiągnął zarówno z Southampton, jak i Pierre’em Emilem Højbjergiem.

Rok przed końcem umowy ze „Świętymi” zawodnik postanowił zmienić otoczenie, a na brak ofert nie mógł narzekać. Największe zainteresowanie jego osobą od początku przejawiały Everton oraz Tottenham Hotspur.

Obie te ekipy były w stanie spełnić oczekiwania finansowe pracodawcy środkowego pomocnika, dlatego wybór przyszłego klubu należał do 25-latka. On sam wolał przenieść się do Londynu, co sprawiło, że strony zaczęły pracować nad transferem do zespołu „Kogutów”.

Szósta siła Premier League podczas negocjacji postanowiła wykorzystać fakt przebywania na celowniku Southampton Kyle’a Walkera-Petersa i zaproponowała go swojemu rywalowi w angielskiej ekstraklasie. W efekcie konsensus został wypracowany.

Jak podaje Schira, Tottenham Hotspur ostatecznie za Højbjerga zapłaci 20 milionów euro, z kolei „Święci” za prawego defensora uiszczą opłatę w wysokości 15 milionów euro. Kontynuując wątek, jutro mają się odbyć testy medyczne obu graczy i jeśli badania nie wykażą niczego niepokojącego, operacja dojdzie do skutku.

Dla 33-krotnego reprezentanta Danii przygotowano już kontrakt, które zwiąże obie strony do 30 czerwca 2025 roku. O 12 miesięcy krótsze będzie porozumienie 23-letniego Anglika.

Kapitan Southampton w minionej kampanii rozegrał 38 spotkań i raz asystował. Z kolei wychowanek „Kogutów” uzbierał 15 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy