Druga gwiazda Szachtara Donieck krok bliżej Premier League. Konkretna oferta na stole

Druga gwiazda Szachtara Donieck krok bliżej Premier League. Konkretna oferta na stole
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano

Brighton & Hove Albion uaktywnił się w działaniu ściągnięcia środkowego obrońcy. Numerem jeden na tej liście jest filar defensywy Szachtara Donieck, Mykoła Matwijenko. Anglicy złożyli konkretną ofertę.

Propozycja „Mew” zawierała złożony proces płatnościowy. Na stole pojawiło się bowiem 16 milionów euro kwoty podstawowej. Łączna suma zaokrągla się do 20 milionów w przypadku wypełnienia warunków bonusu za bliżej nieokreślone cele sportowe.

Świeżo nadesłana oferta z Wysp Brytyjskich szybko spotkała się jednak z odmową władz Szachtara. W odpowiedzi wicelider ukraińskiej ekstraklasy jasno nakreślił, że zadowalająca propozycja to 30 milionów euro.

26-letni Matwijenko przez wiele ostatnich sezonów stanowi wielką podporę dla linii defensywnej „Górników”. Nie inaczej jest też na arenie międzynarodowej. W trykocie reprezentacji Ukrainy, od momentu debiutu w 2017 roku, stoper rozegrał 54 spotkania.

Trenerowi Roberto De Zerbiemu mocno zależy na wzmocnieniu formacji obronnej. Niewykluczone, że przy podbiciu stawki przez Szachtar Brighton zasugeruje układ półrocznego wypożyczenia z obligatoryjnym wykupem.

Oprócz szóstej ekipy Premier League obecnej kampanii zaciekawienie transferem wyraziły również Brentford, Leicester City oraz West Ham United. Sygnały zainteresowania płyną też z Niemiec i Włoch.

Matwijenko, umiejący też odgrywać rolę bocznego obrońcy, rozegrał od lata 19 oficjalnych spotkań, z czego sześć w Lidze Mistrzów.

W swoim dorobku piłkarz posiada medale za zdobycie mistrzostwa Ukrainy (2017/2018, 2018/2019, 2019/2020) oraz Pucharu Ukrainy (2015/2016), 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019).

Z Szachtara do Premier League tej zimy przeniósł się już Mychajło Mudryk - w ramach rekordowego transferu do Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy