Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

2024-05-17 21:20:41; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Fot. BalkansCat / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Ruhr Nachrichten | Borussia Dortmund

Borussia Dortmund w przyszłym sezonie nie będzie korzystała z usług Mateu Moreya i Mariusa Wolfa - poinformował dyrektor sportowy Sebastian Kehl w rozmowie z „Ruhr Nachrichten”.

Borussia Dortmund skupia się pod koniec tego sezonu przede wszystkim na finale Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół to rewelacja bieżących rozgrywek, która w decydującym starciu zmierzy się na Wembley z Realem Madryt. Nie ma złudzeń, że to Hiszpanie będą faworytem, choć podopieczni Edina Terzicia nie należy lekceważyć.

Zanim hitowe starcie, na Signal Iduna Park zapadają ważne decyzje kadrowe. Dyrektor sportowy Sebastian Kehl poinformował w wywiadzie dla „Ruhr Nachrichten”, że z klubu odejdą Mateu Morey i Marius Wolf. Działacz zabrał głos w sprawie tych decyzji.

- Mateu miał ogromnego pecha z powodu kontuzji i nie był w stanie pokazać to, do czego jest zdolny.

- Jeśli chodzi natomiast o Mariusa, to w naszych barwach przechodził różne fazy. Czasami łapał się nawet do drużyny narodowej. Teraz chce jednak poszukać dla siebie zatrudnienia w jakimś zagranicznym klubie - stwierdził.

Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka obu tych piłkarzy.

Mateu Morey trafił do BVB z FC Barcelony w lipcu 2019 roku w ramach wolnego transferu. Od tamtej pory może pochwalić się 32 spotkaniami w pierwszym zespole, a jego dorobek to cztery asysty.

Marius Wolf natomiast przybył na Signal Iduna Park w 2018 roku. Bieżące rozgrywki w wykonaniu prawego defensora to 30 meczów oraz dwie asysty.