Dynamo Kijów nie dla Nawałki? Stanowcza reakcja prezesa klubu!

Dynamo Kijów nie dla Nawałki? Stanowcza reakcja prezesa klubu! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dynamomania | Sport.pl

Ihor Surkis odniósł się do ostatnich plotek ukraińskich mediów na temat możliwości zatrudnienia Adama Nawałki na stanowisku nowego szkoleniowca utytułowanego klubu.

Serwis „Zbirna” poinformował we czwartek, że władze Dynama Kijów nie zamierzają przedłużyć wygasającej umowy z Aleksandrem Chackiewiczem i planują wkrótce nawiązać współpracę z nowym trenerem.

Wspomniane źródło na dość krótkiej liście kandydatów przymierzanych do objęcia „Biało-Niebieskich” wymienili między innymi Adama Nawałkę i przyznali, że jest on głównym faworytem do objęcia funkcji opiekuna ekipy z Kijowa.

Prezes Dynama dość szybko postanowił odnieść się do tych plotek i zdementował wszystkie doniesienia na temat rozmów prowadzonych z jakimkolwiek szkoleniowcem, ponieważ nie jest jeszcze rozstrzygnięta najbliższa przyszłość Białorusina, który może kontynuować swoją pracę w ukraińskim zespole.

- Nie wierzcie w te pogłoski. Nie rozmawiamy z żadnych z tych trenerów. Mówiłem już wcześniej, że po zakończeniu sezonu spotkam się z Chackiewiczem i jeśli przekona mnie, że w kolejnych rozgrywkach będzie w stanie walczyć z drużyną o trofea, to pozostanie na stanowisku - powiedział Surkis.

Z kolei Igor Burbas z telewizji Futbo1 przekonuje, że dotychczasowy szkoleniowiec „Biało-Niebieskich” nie ma większych szans na pozostanie w drużynie i jego miejsce powinien zająć Jurij Kalitwincew, który od momentu rozstania z Dynamem Moskwa w październiku 2017 roku pozostaje bez pracodawcy.

- Według moich informacji, kandydatura Nawałki nigdy nie istniała. Nie dało się tego potwierdzić w żadnym innym źródle. Co prawda to duże nazwisko, to były trener waszej kadry i na pewno byłby dla Dynama ciekawym wariantem, ale w tym momencie można to chyba wykluczyć. Klub rozpatruje innych trenerów - powiedział na łamach „Sport.pl”.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy