Eduardo Camavinga z nową pozycją w reprezentacji Francji?!

Eduardo Camavinga z nową pozycją w reprezentacji Francji?! fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RMC Sport

Francja zapewniła już sobie awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Ostatnie starcie z Tunezją nie należy zatem do najwyższej rangi, co zwiastuje roszady w składzie. Swoją szansę na nowej pozycji może otrzymać Eduardo Camavinga – donosi RMC Sport. 

Podopieczni Didiera Deschampsa wykonali już plan minimum i zapewnili sobie po dwóch spotkaniach awans do dalszej fazy turnieju. Sukces ten, bacząc na liczne absencje w drużynie, nie był wcale taki pewny.

„Trójkolorowi” już w najbliższą środę, a dokładniej 30 listopada, rozegrają ostatni mecz w grupie, stając naprzeciwko Tunezji. W teorii zespół prowadzony przez Jalela Kadriego ma jeszcze szansę na awans, lecz taki obrót spraw wydaje się wielce nieprawdopodobny.

Obrońcy trofeum mogą więc w starciu z „Orłami Kartaginy” postawić na zapasowy garnitur, dając pograć mniej istotnym postaciom. Didier Deschamps myśli o przyszłości i nie zamierza niepotrzebnie ryzykować zdrowia swoich podopiecznych. 54-latek drży szczególnie o pozycję lewego obrońcy, na której pewniakiem jest obecnie Theo Hernández.

Ewentualny uraz piłkarza AC Milanu sprowadziłby na Francuzów spore kłopoty. Dlatego, w meczu z Tunezją obsadzić newralgiczną rolę będzie mógł Eduardo Camavinga.

Perełka Realu Madryt nie zadebiutowała jeszcze na mundialu, przyglądając się poczynaniom kolegów z ławki. Nowa pozycja powinna to ułatwić.

- Zapytaj mnie, czy zagra jutro, ale i tak ci nie powiem. Adrien Rabiot był już wykorzystywany w defensywie, Jules Koundé również potrafi wypełniać luki, a Eduardo dawał radę na boku obrony, w swojej historii grał nawet na stoperze. Nie są to specjaliści na tej pozycji, ale dają alternatywę - oznajmił opiekun „Les Bleus” na konferencji.

Camavinga w swej zawodowej karierze jeszcze nigdy nie pełnił docelowo pozycji bocznego defensora. Oczywiście, takie epizody się zdarzały, lecz nie od pierwszych minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy