Ekstraklasa: Fatalne pudło Vladislavsa Gutkovskisa w meczu Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Źródło: Canal+ Sport

Vladislavs Gutkovskis nie popisał się w spotkaniu Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa w Ekstraklasie.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Raków Częstochowa rozpoczynał atak z własnej połowy. Zoran Arsenić wypatrzył na prawym skrzydle Frana Tudora i podał mu piłkę. Ten po wbiegnięciu w pole karne posłał ją wzdłuż szesnastki. Futbolówka odbiła się jeszcze od interweniującego zawodnika Legii Warszawa, ale dotarła wprost pod nogi Vladislavsa Gutkovskisa.

Łotysz miał do zrobienia tylko jedno - dołożyć stopę do piłki, kierując ją w stronę pustej bramki. 27-latek jednak fatalnie spudłował, nie trafiając w jej światło.

Gutkovskis nie może trafić do siatki już od kilku spotkań. W tym sezonie strzelił tylko jednego gola - w spotkaniu pierwszej kolejki z Wartą Poznań.

Na szczęście dla Łotysza Raków wygrał z Legią 4:0. W pierwszej połowie rzut karny na gola zamienił Ivi López. W drugiej bramki zdobyli Bartosz Nowak (dublet) oraz Fabian Piasecki.