Eliesse Ben Seghir z przytupem wita się z Ligue 1. Znakomity debiut 17-latka

Eliesse Ben Seghir z przytupem wita się z Ligue 1. Znakomity debiut 17-latka fot. TV

Eliesse Ben Seghir w środę zadebiutował w barwach AS Monaco w Ligue 1. 17-latek pokazał się ze świetnej strony, strzelając dwa gole.

AS Monaco mierzyło się w połowie tygodnia w ramach 16. kolejki ligi francuskiej z Auxerre. W 30. minucie gola dla gospodarzy strzelił M'Baye Niang, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą również z jedenastu metrów wyrównał Wissam Ben Yedder.

Eliesse Ben Seghir pojawił się na murawie po przerwie, zmieniając właśnie Ben Yeddera. Już kilkanaście minut później 17-latek trafił do siatki, kończąc podanie Aleksandra Gołowina. Na tym Francuz nie poprzestał. W końcówce spotkania dostał piłkę przed polem karnym i świetnie uderzył z dystansu. Dzięki jego dubletowi ASM wygrało 3:2.

Jak wylicza OptaJean, Ben Seghir jest drugim najmłodszym piłkarzem w historii, który strzelił dwa gole dla Monaco w meczu Ligue 1. Uczynił to, mając 17 lat i 315 dni. Lepszy jest tylko Thierry Henry (17 lat i 255 dni, spotkanie z Lens).

Młodziutki ofensywny pomocnik przed dołączeniem do ASM szkolił się w SC Cogolinois, Fréjus Saint-Raphaël. W pierwszym zespole klubu z Księstwa zadebiutował w listopadzie, wchodząc na murawę w końcówce meczu Ligi Europy z Crveną zvezdą. 17-latek ma marokańskie korzenie, ale urodził się we Francji i występuje w juniorskich reprezentacjach tego kraju. Jego starszy brat Salim jest związany z Olympique'em Marsylia.