Emery finalizuje zakup klubu piłkarskiego

Emery finalizuje zakup klubu piłkarskiego fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Wszystko wskazuje na to, że niebawem Unai Emery, trener Villarrealu, będzie miał swój własny klub. Rozmowy w sprawie kupna Realu Unión są już bowiem w fazie finalizacji - podaje „AS”.

49-latek już blisko rok temu zamarzył sobie przejęcie sterów w klubie, którego piłkarzem w przeszłości był jego dziadek. Antonio Emery zdobył z nim dwa Puchary Króla, a obecny szkoleniowiec „Żółtej łodzi podwodnej” uznał za właściwe to, aby ekipa była z nim powiązana w jeszcze większym stopniu.

Unai Emery urodził się w Hondarribii, która wchodzi w skład prowincji Gipuzkoa. Miasteczko to sąsiaduje z Irún, gdzie swoją siedzibę ma Real Unión.

Negocjacje, z racji natłoku pracy, na jego polecenie prowadzi Josu Reta. Prawnik trenera jest już blisko osiągnięcia ostatecznego porozumienia z Ricardo Garcíą, sternikiem klubu przez ostatnie dwie dekady. Ich zakończenie planowane jest na początek lutego.

Wcześniej prezes ekipy, która obecnie występuje na trzecim szczeblu rozgrywek w kraju, odrzucił oferty z Anglii, Argentyny czy Meksyku.

Real Unión, jako jeden z klubów założycielskich hiszpańskiej ekstraklasy, na swoim koncie ma cztery Puchary Króla. W tej chwili plasuje się na drugiej pozycji w Grupie II Podgrupy A Segunda División B.

Emery w swojej karierze trenował między innymi Valencię, Spartaka Moskwa, Paris Saint-Germain czy Arsenal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy