Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany

Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany fot. Leonidas Santana / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lance!

Wobec dużego zainteresowania Endrickiem ze strony Realu Madryt, Paris Saint-Germain, FC Barcelony czy Manchesteru City, Palmeiras zamierza wpisać do umowy napastnika klauzulę odstępnego o wartości 100 milionów euro - podaje „Lance!”.

Chociaż piłkarz ma dopiero 15 lat, to już teraz gra z piłkarzami do 21. roku życia. Gdyby nie wiek, występowałby zresztą pewnie w pierwszym zespole „Verdão”, ale do tego trzeba mieć skończone 16 lat.

Wraz z przekroczeniem tej granicy wieku konieczne będzie zawarcie profesjonalnego kontraktu. Według „Lance!” Palmeiras chce uchronić się przed rychłym odejściem utalentowanego zawodnika i dlatego ma w planach umieszczenie w dokumentacji klauzuli odstępnego opiewającej na 615 milionów reali brazylijskich, czyli 100 milionów euro.

Obecnie na „pole positon” w walce o Endricka znajduje się Real Madryt, a jak informowała „Marca”, wicemistrz Hiszpanii planował zapłacić maksymalnie 50 milionów euro, z czego połowę jako kwotę podstawową.

Niewykluczone zatem, że pracodawca lewonożnego gracza pokrzyżuje plany nie tylko „Królewskim”, ale i innym gigantom, zatrzymując go u siebie dłużej niż do 18. roku życia. Dopiero po ukończeniu pełnoletności możliwa jest bowiem przeprowadzka do Europy.

Tradycją stały się już negocjacje europejskich ekip z brazylijskimi klubami, rodzinami piłkarzy, a nierzadko biznesmenami, którzy posiadają część praw do zawodników, na długo przed „osiemnastką”. Tak było chociażby w przypadku Viníciusa Júniora czy Kayky’ego.

***

Show 15-letniego Endricka. Na oczach skautów FC Barcelony popisał się niesamowitym golem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy