Éric Cantona: Nie obchodzą mnie Mistrzostwa Świata, które Mistrzostwami Świata nie będą. To nie jest dla mnie prawdziwy turniej

Éric Cantona: Nie obchodzą mnie Mistrzostwa Świata, które Mistrzostwami Świata nie będą. To nie jest dla mnie prawdziwy turniej fot. Denis Makarenko / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Daily Mail

Słynący z ciętego języka Éric Cantona wypowiedział się na temat Mistrzostw Świata w Katarze. Francuz stwierdził, że nie będzie oglądał turnieju, bo przy jego organizacji dochodzi do łamania praw człowieka.

Były gwiazdor między innymi Manchesteru United Éric Cantona nigdy nie krył się ze swoimi kontrowersyjnymi opiniami. Po zakończeniu kariery bardzo często zabiera głos w wielu istotnych kwestiach.

Tym razem 55-latek zdecydował się wypowiedzieć na temat Mistrzostw Świata, które na przełomie listopada i grudnia zorganizuje Katar. Jego zdaniem ten turniej nigdy nie powinien trafić do tego państwa trafić.

- Szczerze mówiąc, nie obchodzą mnie Mistrzostwa Świata, które Mistrzostwami Świata nie będą. To nie jest dla mnie prawdziwy turniej. W ostatnich dziesięcioleciach było wiele imprez sportowych w krajach, które dopiero się rozwijają cywilizacyjnie, takich jak Chiny czy Rosja. To już potrafię zrozumieć, ale Katar nigdy nie był państwem futbolu - podkreślił.

- Nie sprzeciwiam się organizacji mundialu w miejscach, gdzie piłka nożna się rozwija. Grano już przecież w Stanach Zjednoczonych czy Republice Południowej Afryki. Tam jednak promowano futbol, a Katar to zupełnie co innego. Tam nie ma takiego potencjału - stwierdził.

Francuz jest zdania, że turniej w Katarze jest podyktowany wyłącznie względami finansowymi.

- Myślę, że chodzi tylko o pieniądze. Do tego sposób, w jaki traktowali ludzi odpowiedzialnych za budowy, był okropny. Tysięcy ludzi poniosło śmierć, a my mamy świętować Mistrzostwa Świata. Ja tego oglądać nie zamierzam - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy