ESPN: Daniele de Rossi dał „zielone światło” na transfer do MLS

ESPN: Daniele de Rossi dał „zielone światło” na transfer do MLS
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN

Chociaż początkowo wydawało się, że Daniele De Rossi dołączy do Boca Juniors, teraz jest mu bliżej do Los Angeles FC.

W momencie gdy AS Roma poinformowała, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu ze swoim kapitanem, ruszyła lawina transferowa. 35-latek znalazł się na celowniku wielu klubów, lecz najpoważniejsze zainteresowanie pochodziło z Argentyny oraz Stanów Zjednoczonych.

Na przeprowadzkę do Ameryki Południowej 117-krotnego reprezentanta Włoch namawiał Nicolás Burdisso. Obaj panowie w przeszłości dzielili wspólnie szatnie i ich relacja miała być kluczowa dla powodzenia operacji sprowadzenie defensywnego pomocnika do Boca Juniors. Dyrektor sportowy ekipy z Buenos Aires wpadł nawet na sprytny plan, który zakładał podpisanie półrocznego kontraktu z Daniele De Rossim, a następnie pozwolenie mu na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Wszystko po to, aby zadowolić zarówno piłkarza, jak i jego małżonkę. 

Okazuje się jednak, że 35-latkowi na ten moment bliżej do gry w Major League Soccer, gdzie zatrudnić go chciałby lider tabeli Los Angeles FC. Według stacji ESPN wychowanek „Wilków” już zgodził się dołączyć do amerykańskiej drużyny, w której gra m.in. Carlos Vela.

W zakończonym sezonie doświadczony zawodnik rozegrał w sumie 23 spotkania, zdobył dwie bramki i przy jednej asystował. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy