EURO 2020: Sensacyjna porażka Danii w cieniu dramatycznych wydarzeń. Ładne zachowanie Finów

EURO 2020: Sensacyjna porażka Danii w cieniu dramatycznych wydarzeń. Ładne zachowanie Finów fot. M.Moira / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Finlandia pokonała Danię (1-0) w meczu grupy „B” w ramach EURO 2020. Spotkanie to było kończone w cieniu dramatycznych wydarzeń z pierwszej połowy.

Nikt chyba nie przypuszczał, że spotkanie pomiędzy Danią a Finlandią skończy się po ponad trzech godzinach. Okoliczności były jednak tego dnia szczególne.

Jeszcze pod koniec pierwszej połowy na murawę padł Christian Eriksen. Niemalże natychmiast podbiegli do niego koledzy z zespołu, a arbiter wezwał sztab medyczny.

Sytuacja wyglądała dramatycznie, a Duńczyk przez kilka minut był reanimowany. Lekarze zdołali jednak przywrócić czynności życiowe i zaraz po tym przetransportowano go do szpitala.

Następnie napływały do nas już pozytywne wieści. Eriksen odzyskał świadomość i mógł porozumiewać się ze zgromadzonymi w sali. Chwilę później postanowił zadzwonić do swoich kolegów.

Przy okazji rozmowy pocieszył ich, że z nim jest coraz lepiej i poprosił, by ci kontynuowali mecz.

Starcie zostało rzeczywiście wznowione po 20:30. Jedynego gola w 60. minucie zdobył Joel Pohjanpalo. Fin nie celebrował jednak tej bramki ze względu na szacunek do Eriksena i tego, co mu się przytrafiło.

Niemalże kwadrans później wyrównać mógł Pierre Højbjerg, jednak zawodnik Tottenhamu nie wykorzystał rzutu karnego i starcie zakończyło się zwycięstwem „Suomi” w stosunku 1-0.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy