EURO 2020: UEFA potwierdziła rozszerzenie kadr reprezentacji [OFICJALNIE]

EURO 2020: UEFA potwierdziła rozszerzenie kadr reprezentacji [OFICJALNIE] fot. M.Moira / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA zdecydowała, że selekcjonerzy na Mistrzostwa Europy będą mogli powołać aż 26 zawodników.

Oznacza to zwiększenie kadr, gdyż dotychczas można było powołać 23 piłkarzy.

Zmiana dotyczy tylko szerokiej kadry, bowiem dalej w tej meczowej znajdziemy 23 nazwiska.

26 zawodników ma zapewnić większe bezpieczeństwo płynnego rozegrania turnieju w czasach pandemii koronawirusa.

Niecierpliwie czekamy na powołania, a szczególnie te Paulo Sousy, selekcjonera reprezentacji Polski. Poznamy je przed 1 czerwca, gdy przypada deadline na rejestrację zawodników.

Potem jednak będzie można wymienić kontuzjowanych lub chorych piłkarzy aż do pierwszego meczu turnieju. Selekcjonerzy w trakcie trwania EURO 2020 dostaną prawo powołania nowego bramkarza w przypadku nagłej choroby lub poważnej kontuzji jednego z golkiperów już znajdujących się w kadrze.

Dla Polski pierwsze spotkanie przypada na 14 czerwca - zmierzymy się wówczas ze Słowacją. W grupie zagramy jeszcze 19 czerwca z Hiszpanią i 23 czerwca ze Szwecją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy