EURO 2020: Wymuszona zmiana w kadrze Rosji [OFICJALNIE]

EURO 2020: Wymuszona zmiana w kadrze Rosji [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RFS

Stanisław Czerczesow musiał powołać nowego piłkarza do reprezentacji Rosji w miejsce zakażonego koronawirusem Andriej Mostowoja. Wybór padł na stopera Dinama Moskwa.

„Sborna” jako jedna z pierwszych zdecydowała się na formalną zmianę w swojej drużynie po pozytywnym wyniku, jaki uzyskał Andriej Mostowoj.

Reprezentacje mają prawo do modyfikacji w składzie przed ich pierwszym meczem na turnieju, jeśli u którego z zawodników zostanie zdiagnozowany koronawirus bądź dozna on poważnej kontuzji. W tym drugim przypadku konieczna jest diagnoza postawiona przez medyka z UEFA. Jeśli zaś chodzi o bramkarzy, wobec urazu można dokonać ich wymiany przez cały turniej.

Korzystając z możliwości, Stanisław Czerczesow postanowił powołać w miejsce skrzydłowego Zenitu Sankt Petersburg Romana Jewgienjewa, nominalnego stopera.

22-latek znajdował się już na wstępnej liście selekcjonera, ale ostatecznie został z niej skreślony. Tłumaczył on wówczas, że ma wystarczającą liczbę defensorów, a z racji wieku, na zawodnika Dinama Moskwa przyjdzie jeszcze czas.

Teraz kolega klubowy Sebastiana Szymańskiego wraca na zgrupowanie w trybie pilnym.

Rosjanie w fazie grupowej Mistrzostw Europy zmierzą się kolejno z Belgią, Finlandią oraz Danią. Pierwszy mecz czeka ich już w sobotę.

***

Kadra Rosji na EURO 2020:

Bramkarze:

Jurij Diupin (Rubin Kazań),

Matwiej Safonow (Krasnodar),

Anton Szunin (Dinamo Moskwa).

Obrońcy:

Gieorgij Dżykija (Spartak Moskwa),

Mário Fernandes (CSKA Moskwa),

Igor Diwiejew (CSKA Moskwa),

Jurij Żyrkow (Zenit),

Fiodor Kudriaszow (Antalyaspor),

Andriej Siemionow (Achmat Grozny),

Wiaczesław Karawajew (Zenit),

Roman Jewgienjew (Dinamo Moskwa).

Pomocnicy:

Dmitrij Barinow (Lokomotiw Moskwa),

Aleksandr Gołowin (AS Monaco),

Rifat Żemaletdinow (Lokomotiw Moskwa),

Magomied Ozdojew (Zenit),

Daniił Fomin (Dinamo Moskwa),

Roman Zobnin (Spartak Moskwa),

Daler Kuziajew (Zenit)

Maksim Muchin (Lokomotiw Moskwa),

Aleksiej Ionow (Krasnodar),

Denis Makarow (Rubin Kazań),

Aleksiej Miranczuk (Atalanta),

Dienis Czeryszew (Valencia).

Napastnicy:

Artiom Dziuba (Zenit),

Anton Zabołotny (Soczi/CSKA Moskwa),

Aleksandr Sobolew (Spartak Moskwa).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy