2024-09-07 13:12:39; Aktualizacja: 3 godziny temu
Fantastyczna bramka diamentu Rakowa Częstochowa. Marek Papszun da mu w końcu szansę?! Fot. Raków Częstochowa
Norbert Niebudek Źródło: Piast Gliwice [YouTube] | Tomasz Kłak

Rezerwy Rakowa Częstochowa przegrały w sobotnim starciu w ramach czwartoligowych rozgrywek z drugim zespołem Piasta Gliwice (1:2). W pierwszej połowie fantastycznego gola strzelił Tobiasz Mras. 17-latek jest uznawany za wielki talent, lecz wciąż nie doczekał się debiutu na poziomie Ekstraklasy.

W sobotnim meczu na szczycie rozgrywek czwartej ligi pierwszej grupy śląskiej przewodzące stawce rezerwy Rakowa Częstochowa rywalizowały na wyjeździe z wiceliderującym drugim zespołem Piasta Gliwice.

Gospodarzom tego starcia udało się wyjść na prowadzenie, jednak w 36. minucie do wyrównania doprowadził Tobiasz Mras.

17-letni gracz Rakowa Częstochowa po otrzymaniu futbolówki w środku pola zdecydował się na uderzenie z dystansu, zdobywając kapitalną bramkę.

Ostatecznie trafienie to nie pozwoliło jednak rezerwom „Medalików” na zainkasowanie choćby punktu z rzeczonej potyczki.

Mimo to Mras po raz kolejny dał o sobie znać. Zawodnik występujący nominalnie na pozycji ofensywnego pomocnika jest uznawany za jeden z największych talentów akademii Rakowa, ale nadal nie dostąpił zaszczytu zadebiutowania w jego pierwszym zespole.

Kontrakt reprezentanta juniorskich kadr Polski z częstochowskim klubem wygasa pod koniec czerwca 2025 roku. W związku z tym sytuacją piłkarza zaczęły interesować się inne zespoły z Ekstraklasy, które z chęcią sprowadzą go w swoje szeregi.

Władze ekipy spod Jasnej Góry mają jednak nadzieję, że pomimo bardzo wysokich wymagań finansowych przedstawionych przez stronę 17-latka, negocjacje prowadzone w celu przedłużenia współpracy przyniosą zamierzony efekt w postaci prolongaty umowy.