Fantastyczny gol Cristiano Ronaldo. „Ściągnął pajęczynę” [WIDEO]

2024-06-11 22:51:44; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Fantastyczny gol Cristiano Ronaldo. „Ściągnął pajęczynę” [WIDEO] Fot. Polsat Sport
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo popisał się fenomenalnym uderzeniem, zdobywając bramkę na 2:0 w towarzyskim starciu z reprezentacją Irlandii.

We wtorek o godzinie 20:45 na stadionie w Aveiro rozpoczął się towarzyski mecz pomiędzy reprezentacją Portugalii a Irlandią. Dla podopiecznych selekcjonera Roberto Martínez był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Niemczech.

Na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać. Wynik spotkania już w 18. minucie zawodów otworzył João Félix, który skorzystał z podania Bruno Fernandesa. Do końca pierwszej połowy nie było nam jednak dane oglądać więcej goli.

Brak kolejnych bramek wynagrodził nam za to Cristiano Ronaldo, który tuż po przerwie popisał się kapitalnym strzałem z okolic pola karnego. 39-latek został adresatem długiego zagrania Rúbena Nevesa, po czym ułożył sobie piłkę na lewej nodze i skierował futbolówkę w górny róg bramki, nie dając żadnych szans na interwencję stojącemu między słupkami Caoimhinowi Kelleherowi.

Były gwiazdor Realu Madryt nie powiedział jednak ostatniego słowa. Dziesięć minut później dołożył drugiego gola, notując tym samym 130. trafienie w narodowych barwach oraz 895 trafienie w całej karierze.

Ostatecznie Portugalia pokonała Irlandię 3:0. Zespół dowodzony przez Roberto Martíneza może zatem wyruszyć na turniej EURO 2024 z podniesioną głową, bowiem kilka dni wcześniej poniósł porażkę 1:2 z Chorwacją.