FC Barcelona: Arturo Vidal odchodzi z klubu. Inter Mediolan zapłaci za niego... pół miliona euro

FC Barcelona: Arturo Vidal odchodzi z klubu. Inter Mediolan zapłaci za niego... pół miliona euro fot. kivnl / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Arturo Vidal powinien jeszcze w tym tygodniu dopiąć wszystkie formalności związane ze sfinalizowaniem swojej przeprowadzki do Interu Mediolan.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” spełnili następne życzenie Antonio Conte i w najbliższych dniach ogłoszą oficjalnie fakt nawiązania współpracy z Arturo Vidalem.

Włoski szkoleniowiec naciskał od dłuższego czasu na władze klubu, aby te sprowadziły reprezentanta Chile do prowadzonego przez niego zespołu.

Początkowo Inter podchodził dość sceptycznie do możliwości zakontraktowania 33-letniego zawodnika i preferował postawienie na dużo młodszego oraz dobrze rokującego Sandro Tonalego z Brescii.

Opiekun drużyny z Mediolanu twardo obstawał jednak przy swoim i w efekcie ekipa ze Stadio Giuseppe Meazza postanowiła wykorzystać zamieszanie panujące w Barcelonie do pozyskania doświadczonego pomocnika.

Dziennikarze z „RAC1” uważają, że oba kluby ustalił wszystkie warunki transakcji i ostatecznie Vidal przeniesie się do „Nerazzurrich” na zasadzie transferu gotówkowego opiewającego na skromną sumę w wysokości 500 tysięcy euro.

Ponadto „Duma Katalonii” będzie mogła w przyszłości liczyć na otrzymanie znacznie większej sumy zapisanej w bonusach i do tego zobowiązała się do wypłacenia Chilijczykowi części z należnych mu dziewięciu milionów euro, które miał otrzymać w rozpoczętym już rozgrywkach 2020/2021.

Z kolei sam pomocnik ma podpisać z Interem Mediolan kontrakt łączy go z włoskim klubem do połowy 2022 roku z gwarantowaną pulą zarobków na poziomie sześciu milionów euro na sezon. Do tego nowy pracodawca 33-latka zapewni sobie możliwość do przedłużenia z nim współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

Vidal ma pojawić się na Półwyspie Apenińskim w przeciągu 24-48 godzin, aby przejść obligatoryjne testy medyczne i następnie złożyć stosowne podpisy pod przygotowaną umową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy