FC Barcelona: Czterech piłkarzy ze starej gwardii nie zgadza się na obniżkę wynagrodzenia

FC Barcelona: Czterech piłkarzy ze starej gwardii nie zgadza się na obniżkę wynagrodzenia fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Nie wszyscy piłkarze Barcelony godzą się na obniżkę wynagrodzeń - pisze „Sport”.

Barcelona od pewnego czasu pracuje nad zmniejszeniem puli środków finansowych przekazywanych na wynagrodzenia. Niedawno pojawiły się informacje, że Leo Messi przystał na obniżkę pensji o prawie połowę i wkrótce podpisze nowy kontrakt. Wydawało się, iż w jego ślady pójdą kolejni doświadczeni piłkarze.

Jak pisze jednak Lluís Mascaró, rozmowy z niektórymi zawodnikami, a w zasadzie z ich przedstawicielami, w tej sprawie idą kiepsko. W tym gronie są Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba i Sergi Roberto. Z perspektywy klubu są oni kompletnie nieelastyczni i odrzucili propozycję zmniejszenia płac. Sytuacja jest nieco inna niż z Messim, bo nie wygasają im umowy, ale Barcelona liczyła na pomoc z ich strony.

Upór ze strony starszych graczy stawia klub w trudnej sytuacji również w kontekście rozmów z innymi piłkarzami. Jeśli porozumienia nie zostaną osiągnięte, „Duma Katalonii” ma być gotowa podjąć drastyczne kroki. Prezydent Joan Laporta jest w stanie zrobić wszystko, co konieczne.

Jak czytamy, jeśli zajdzie taka potrzeba, sternik Barcelony może pójść na wojnę z zawodnikami. Działacz oczekiwał od nich innego zachowania. Z pierwszych rozmów wynikało, że każdemu zależy na dobru klubu. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy gotowi są do osobistego poświęcenia. Zobaczymy, jak rozwinie się cała sytuacja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy