FC Barcelona: Czterech piłkarzy ze starej gwardii nie zgadza się na obniżkę wynagrodzenia

FC Barcelona: Czterech piłkarzy ze starej gwardii nie zgadza się na obniżkę wynagrodzenia fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Nie wszyscy piłkarze Barcelony godzą się na obniżkę wynagrodzeń - pisze „Sport”.

Barcelona od pewnego czasu pracuje nad zmniejszeniem puli środków finansowych przekazywanych na wynagrodzenia. Niedawno pojawiły się informacje, że Leo Messi przystał na obniżkę pensji o prawie połowę i wkrótce podpisze nowy kontrakt. Wydawało się, iż w jego ślady pójdą kolejni doświadczeni piłkarze.

Jak pisze jednak Lluís Mascaró, rozmowy z niektórymi zawodnikami, a w zasadzie z ich przedstawicielami, w tej sprawie idą kiepsko. W tym gronie są Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba i Sergi Roberto. Z perspektywy klubu są oni kompletnie nieelastyczni i odrzucili propozycję zmniejszenia płac. Sytuacja jest nieco inna niż z Messim, bo nie wygasają im umowy, ale Barcelona liczyła na pomoc z ich strony.

Upór ze strony starszych graczy stawia klub w trudnej sytuacji również w kontekście rozmów z innymi piłkarzami. Jeśli porozumienia nie zostaną osiągnięte, „Duma Katalonii” ma być gotowa podjąć drastyczne kroki. Prezydent Joan Laporta jest w stanie zrobić wszystko, co konieczne.

Jak czytamy, jeśli zajdzie taka potrzeba, sternik Barcelony może pójść na wojnę z zawodnikami. Działacz oczekiwał od nich innego zachowania. Z pierwszych rozmów wynikało, że każdemu zależy na dobru klubu. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy gotowi są do osobistego poświęcenia. Zobaczymy, jak rozwinie się cała sytuacja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy