FC Barcelona doszła do polubownego porozumienia z Neymarem [OFICJALNIE]

FC Barcelona doszła do polubownego porozumienia z Neymarem [OFICJALNIE] fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona i Neymar nie będą już dalej toczyć sporów prawnych. Topór wojenny został oficjalnie zakopany.

Latem 2017 roku Neymar zamienił FC Barceloną na Paris Saint-Germain. Wtedy to pobity został rekord transferowy, bo Francuzi zapłacili za ten transfer 222 miliony euro.

Cztery lata temu rozpoczął się też spór pomiędzy Brazylijczykiem i katalońskim klubem. O co poszło? Jak to zwykle bywa, o pieniądze.

Rok przed przeprowadzką atakujący złożył podpis pod nowym kontraktem z ekipą występującą na Camp Nou. Kiedy natomiast zasilił szeregi PSG, wspólnie z agentami domagał się od Barcelony wypłacenia kwoty ponad 43 milionów euro, która przysługiwała mu z tytułu nowej umowy.

„Blaugrana” nie chciała się z tym zgodzić i pozwała Neymara do sądu.

Kataloński wymiar sprawiedliwości rok temu przyznał rację trzeciej sile poprzedniego sezonu La Ligi, ale wyrok nie był prawomocny.

Wydaje się, że sprawę zakończono definitywnie dopiero teraz, o czym Barcelona poinformowała w poniedziałkowe popołudnie w specjalnym komunikacie.

Wynika z niego, że strony parafowały umowę, która zakłada polubowne rozwiązanie toczącej się batalii. Szczegóły na razie nie są znane.

Neymar był zawodnikiem ekipy ze stolicy Katalonii w latach 2013-2017.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy