FC Barcelona: Komunikat katalońskiego giganta w sprawie przeszukania jego siedziby przez policję [OFICJALNIE]

FC Barcelona: Komunikat katalońskiego giganta w sprawie przeszukania jego siedziby przez policję [OFICJALNIE] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Barcelona

Do biur FC Barcelony wkroczyły dzisiaj służby, by zabezpieczyć materiały w sprawie „Barça Gate”.

Ujawniona kilkanaście miesięcy temu przez hiszpańskie media „Barça Gate” dotyczyła dyskredytowania przeciwników ówczesnego zarządu klubu i piłkarzy (w tym Lionela Messiego i Gerarda Pique) przez sieć kont w mediach społecznościowych obsługiwanych przez zewnętrzną agencję reklamową.

„W odniesieniu do wkroczenia dzisiaj rano do biur na Camp Nou katalońskiej policji i prowadzonych przez nią przeszukiwań na podstawie nakazu sądowego w sprawie związanej z kontraktami dotyczącymi usług monitorowania w mediach społecznościowych FC Barcelona zaoferowała pełną współpracę ze służbami policyjnymi i sprawiedliwości w celu pomocy w stwierdzeniu faktów, podlegających obecnemu śledztwu.

Informacje i dokumentacja, której zażądały służby, odnoszą się konkretnie do wspomnianej sprawy.

FC Barcelona wyraża najwyższy szacunek do trwającego postępowania sądowego i zasady domniemania niewinności osób, których dotyczy dochodzenie” - podkreślono w komunikacie.

Oświadczenie nie zawiera jednak informacji o zatrzymaniu czołowych postaci ostatniego zarządu - prezesa Josepa Marii Bartomeu, dyrektora generalnego Óscara Grau oraz szefa działu prawnego Ramóna Pontiego.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy