FC Barcelona: Konkretny kandydat do zastąpienia Valverde. „Zmiana trenera już w grudniu!”

FC Barcelona: Konkretny kandydat do zastąpienia Valverde. „Zmiana trenera już w grudniu!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Wygląda na to, że FC Barcelona poważnie planuje pożegnać się z trenerem Ernesto Valverde. Tak przynajmniej twierdzi Claudio Borghi, który jest przekonany, że Katalończycy postawią na Marcelo Gallardo z River Plate.

Marcelo Gallardo święci spore sukcesy ze swoim River Plate. Po ostatnim triumfie w Copa Libertadores trenerowi udało się podobnie pokonać Boca Juniors w dwumeczu, tym razem w półfinale rozgrywek. Wielki finał odbędzie się już 23 listopada, a „Los Millonarios” zmierzą się w nim z brazylijskim Flamengo. Niewykluczone, że będzie to ostatni mecz dla Gallardo w roli szkoleniowca ekipy z Buenos Aires.

Jego usługami coraz poważniej zainteresowana jest FC Barcelona. Katalończycy utrzymują się w czołówce LaLiga, ale mają sporo zastrzeżeń co do pracy trenera Ernesto Valverde. Spekulacje o możliwym przyjściu 43-latka na Camp Nou w roli jego następcy pojawiały się już wcześniej, ale według najnowszych doniesień, może się to wydarzyć szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Mistrz Świata z 1986 roku Claudio Borghi jest przekonany, że przenosiny Gallardo do Europy to tylko kwestia czasu. Jego zdaniem „Blaugrana” ma opracowany konkretny plan działania.

- Gallardo zostanie trenerem Barcelony w grudniu - stwierdził z przekonaniem Borghi, cytowany przez redakcję „AS-a”.

- Na ten moment on jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. [Prezes River Plate, Rodolfo] D'Onofrio powiedział już, że Gallardo odejdzie tylko wtedy, kiedy sam uzna, że to czas na przeprowadzkę. Ale te informacje mam od zaufanego źródła.

Gallardo ma być zainteresowany przenosinami, ale najpierw chciałby wywalczyć drugie z rzędu Copa Libertadores, a trzecie ogólnie w swojej trenerskiej karierze. Co prawda rozgrywki kontynentalne Ameryki Południowej są rozgrywane systemem wiosna-jesień, ale liga argentyńska dostosowała niedawno swoje rozgrywki pod europejskie ligi. Oznaczałoby to, że gdyby informacje podawane przez Borghiego okazały się prawdziwe, River Plate musiałoby szukać jego następcy w połowie kampanii.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy