FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu

FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN | AS

Rozpowszechniająca się epidemia koronawirusa w północnej części Włoch wymusiła wdrążenie specjalnych środków ostrożności w pozostałej części kraju, co może skutecznie uniemożliwić rozegranie meczu Napoli z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Na Półwyspie Apenińskim odnotowano kilkadziesiąt przypadków występowania koronawirusa w Lombardii i Wenecji. Liczba odnotowanych zakażonych osób stale rośnie i z tego też powodu włoski rząd zdecydował się odwołać wszystkie wydarzenia sportowe zaplanowane w obu wymienionych regionach. Z kolei w pozostałych została wdrążona specjalna procedura mająca zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii na resztę kraju.

I właśnie ten aspekt może uniemożliwić rozegranie meczu Napoli z Barceloną już w najbliższy wtorek w Lidze Mistrzów, a wszystko przez to, że w stolicy Katalonii również odnotowano kilka podejrzeń występowania wspomnianego wirusa.

Dziennikarze ESPN uważają, że przedstawiciele ekipy z Camp Nou zostali już poinformowani o wprowadzonych środkach we Włoszech i po przylocie w poniedziałek do Neapolu zostaną profilaktycznie przebadani.

Jeżeli któryś z przybył piłkarzy lub członków sztabu będzie miał gorączkę, to zgodnie z przyjętym protokołem trafi na ścisłą obserwację do szpitala, co uniemożliwi mu pojawienie się na Stadio San Paolo.

Gdyby takich przypadków pojawiło się więcej, to wówczas cała drużyna zostałaby objęta kwarantanną, co oznaczałoby odwołanie nie tylko nadchodzącego wtorkowego pojedynku z Napoli w Lidze Mistrzów, ale i niedzielnego El Clásico z Realem Madryt.

Na chwilę obecną taki scenariusz wydaje się bardzo mało prawdopodobny, ponieważ koronawirus nie rozrasta się w tak szybkim tempie w Katalonii, jak w północnej części Włoch.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy