FC Barcelona: Pierwsza konferencja Quique Setiéna. „W najśmielszych snach o tym nie marzyłem”

FC Barcelona: Pierwsza konferencja Quique Setiéna. „W najśmielszych snach o tym nie marzyłem” fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS | Marca

Quique Setién udzielił pierwszych wypowiedzi jako szkoleniowiec Barcelony.

61-letni trener został mianowany na stanowisko głównego sternika „Dumy Katalonii” w miejsce Ernesto Valverde i już w swoich pierwszych słowach na oficjalnej prezentacji podziękować swojemu poprzednikowi za wkład włożony w prowadzenie drużyny.

- Dziękuję za otrzymaną szansę. Nawet w najśmielszych snach o tym nie marzyłem, że znajdę się w takim miejscu. Jestem bardzo podekscytowany. Jeszcze wczoraj chodziłem między krowami na mojej wsi, a dziś jestem na Camp Nou - powiedział Quique Setién.

- Cenię pracę wykonaną przez Ernesto Valverde i dlatego uważam, że należą mu się podziękowania za to, że zostawił drużynę na pierwszym miejscu w tabeli - dodał Hiszpan.

- Moim celem jest wygranie wszystkiego co się tylko da. FC Barcelona nie ma innego wyjścia, niż poprawianie się każdego roku i zdobywanie jak największej liczby trofeów. Myślę, że najlepszym sposobem na ich zdobywanie jest granie w dobrym stylu - uważa były opiekun Betisu.

- Za każdym przybycie nowego trenera powoduje powstanie impulsu u zawodników. Musimy postarać się go utrzymać. Jestem przekonany, że będę w stanie przekazać piłkarzom określone rzeczy, bo gdyby wszystko szło dobrze, nie byłoby potrzebne moje przybycie. Jestem przekonany, że możemy poprawić pewne szczegóły - przekonuje 61-latek, który nie ukrywa, że będzie starał się stawiać na obiecujących piłkarzy z klubowej akademii.

- FC Barcelona ma wyjątkową szkółkę. Jestem skłonny dawać szansę młodym zawodnikom, ponieważ pojawienie się takich chłopaków daje nową energię, a piłkarze pierwszego zespołu nie mogą czuć się zbyt zrelaksowani. Jeśli młodzi będą się rozwijać, to mogą grać ich kosztem w pierwszej drużynie - powiedział Quique Setién.

- Nawet pięć minut nie zajęło mi zaakceptowanie otrzymanej propozycji. Nie sądziłem jednak, że Barcelona finalnie na mnie postawi. Nie mam przecież wielkiego CV o nie mam trofeów. Mam tylko filozofię, którą uwielbiam i to, że moje drużyny grały dobry futbol. Było tak w Las Palmas, Lugo i Betisie - zakończył nowy szkoleniowiec „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy