FC Barcelona przygotowała plan na obsadzenie pozycji środkowego obrońcy. Kilka wariantów

FC Barcelona przygotowała plan na obsadzenie pozycji środkowego obrońcy. Kilka wariantów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona musi w obliczu poważnej kontuzji Gerarda Piqué rozejrzeć się za najlepszym rozwiązaniem dotyczącym obsadzenia centralnej pozycji w defensywie na drugą część trwającego sezonu.

„Duma Katalonii” sposobi się już od dłuższego czasu do nawiązania współpracy z Erikiem Garcíą, który nie zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z Manchesterem City.

Mimo to angielski klub oczekuje dość sporej sumy za reprezentanta Hiszpanii, co w obliczu panującego kryzysu finansowego w Barcelonie nie pozwala jej na spełnienie żądań ekipy z Etihad Stadium, która chciałaby zimą otrzymać 15 milionów euro za 19-latka.

Z tego też powodu zespół z Camp Nou rozważa wdrożenie tymczasowego rozwiązania swojego kłopotu poprzez wypożyczenie jednego z doświadczonych graczy takich jak Shkodran Mustafi z Arsenalu czy Antonio Rüdiger z Chelsea, którzy mogliby zabezpieczyć pozycję środkowego obrońcy w drugiej połowie rozgrywek oraz wzmocnić rywalizację w drużynie ze względu na kontuzję odniesioną przez Gerarda Piqué oraz ciągle powracające problemy zdrowotne Samuela Umtitiego.

Wspomniane rozwiązanie wiązałoby się z poniesieniem pewnych kosztów, na które „Duma Katalonii” mogłaby sobie pozwolić pod pewnymi warunkami.

Jeżeli te nie zostałyby spełnione, to wówczas w klubie mają być brane pod uwagę jeszcze dwie opcje. Pierwsza dotyczy wykorzystania Jeana-Claira Todibo. Francuz został w ostatnim dniu letniego okna transferowego wypożyczony do Benfiki i od tego czasu nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach ekipy z Portugalii, dlatego ta ma być skłonna do zerwania obowiązującego porozumienia oraz odesłania piłkarza z powrotem na Camp Nou.

Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, ale wciąż nie jest jasne stanowisko sztabu szkoleniowego oraz przedstawicieli Barcelony w stosunku do blisko 21-letniego zawodnika, który równie dobrze może zostać wypożyczony do innego zespołu lub sprzedany zimą.

Zrealizowanie jednego z tych wariantów i brak pozyskania kogokolwiek miałby z kolei wiązać się z postawieniem na utalentowanego Óscara Minguezę, który pod nieobecność wspomnianego Piqué rozegrał już dwa mecze dla „Dumy Katalonii” i pokazał się w nich z dobrej strony.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” podkreślają jednocześnie, że wybory nowego prezydenta klubu w znaczącym stopniu utrudniają podjęcie jakiejkolwiek decyzji w kwestii zimowych transferów, co może wymagać porozumienia ponad podziałami pomiędzy kandydatami, spośród których 24 stycznia zostanie wyłoniony nowy sternik Barcelony, czyli zaledwie kilka dni przed zamknięciem okna transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy