FC Barcelona sfinalizowała długo wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Gustavo Maia przenosi się do Hiszpanii

FC Barcelona sfinalizowała długo wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Gustavo Maia przenosi się do Hiszpanii fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

Przedstawiciele Barcelony dopięli wszystkie formalności związane z zakontraktowaniem Gustavo Mai z São Paulo.

Ekipa z Camp Nou zapewniła sobie już jakiś czas temu możliwość nawiązania współpracy z utalentowanym skrzydłowym za sprawą przelania miliona euro na konto brazylijskiego klubu, które zapewniało jej pierwszeństwo do dokonania definitywnego transferu z udziałem 19-latka.

Media z Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Południowej informowały od tego momentu wielokrotnie, że operacja związana z przenosinami Gustavo Mai do Barcelony jest bliska finalizacji.

„Duma Katalonii” wstrzymywała się jednak dość długo z domknięciem wszystkich formalności i dopiero teraz oficjalnie ogłosiła fakt pozyskania wychowanka São Paulo.

Brazylijczyk związał się z ekipą z Camp Nou do 30 czerwca 2025 roku i rozpocznie swoją przygodę z europejskim futbolem od pobytu w rezerwach utytułowanej drużyny.

FC Barcelona zapłaciła łącznie 4,5 miliona euro za utalentowanego skrzydłowego (milion gwarantujące pierwszeństwo wykupu plus teraz dodatkowe 3,5 miliona euro) i wpisała w jego kontrakt klauzulę wykupu opiewającą na 300 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy