FC Barcelona: Todibo o krok od przeprowadzki do Schalke 04. Świetny interes Niemców!

FC Barcelona: Todibo o krok od przeprowadzki do Schalke 04. Świetny interes Niemców! fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild | Sky

Jean-Clair Todibo powinien w przeciągu kilku najbliższych godzin sfinalizować swoją przeprowadzkę do Schalke 04 Gelsenkirchen.

Drużyna z Bundesligi włączyła się stosunkowo późno w walkę o pozyskanie środkowego obrońcy, ale wiele na to wskazuje, że zdołała ubiec całą konkurencją i wkrótce ogłosi fakt pozyskania 20-letniego zawodnika z Barcelony i to na dużo lepszych dla siebie warunkach niż przypuszczano.

Początkowo w mediach pojawiały się informacje na temat możliwego półrocznego wypożyczenia defensora do „Die Königsblauen” bez opcji definitywnego wykupu.

Jochen Schneider (dyrektor sportowy) zdołał w toku prowadzonych negocjacji przekonać samego piłkarza i jego dotychczasowego pracodawcę do zaakceptowania propozycji 18-miesięcznego wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu.

„Duma Katalonii” ma otrzymać ponadto prawo do odkupu Todibo od stycznia 2022 roku, o ile wcześniej zostanie od pozyskany na stałe przez Schalke 04.

Francuz liczy na to, że po przenosinach do ekipy z Gelsenkirchen zacznie regularnie pojawiać się na boisku. Początkowo będzie miał na to spore szanse z uwagi na problemy zdrowotne Benjamina Stambouliego i Salifa Sané.

Środkowy obrońca rozegrał zaledwie trzy spotkania w trwającym sezonie w barwach Barcelony.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy