FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego

FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Víctor Font zapewniał wielokrotnie, że w przypadku objęcia stanowiska prezydenta klubu FC Barcelona desygnuje na funkcję pierwszego szkoleniowca Xaviego. Teraz ma żal do niego po poniesionej porażce w wyborach, że ten nie włączył się aktywnie w jego kampanię.

48-letni biznesmen oparł swoją strategię w walce o przejęcie sterów w „Dumie Katalonii” na konieczności ściągnięcia z powrotem do zespołu jego największych legend.

Spośród nich najjaśniejszą postacią tworzonego przez niego projektu miał być Xavi, który otrzymał ze strony Víctora Fonta gwarancję objęcie posady szkoleniowca pierwszej ekipy z Camp Nou.

Obecny trener katarskiego Al-Sadd nigdy nie ukrywał, że jego celem oraz marzeniem jest przejęcie Barcelony, dlatego miał przystać na złożoną mu obietnicę, ale jednocześnie oznajmił w mediach, że mimo wszystko nie chce mieszać się w wyborczą walkę.

Był już kandydat na stanowisko prezydenta klubu nie komentował początkowo decyzji 41-latka, ale po przegranych wyborach wyraził swoje rozczarowanie faktem, że ten oficjalnie go nie poparł, co mogło wpłynąć na uzyskanie gorszego wyniku w głosowaniu od Joana Laporty.

- Moje przesłanie i projekt były bardzo mocne, a Xavi nigdy mu się nie sprzeciwił. Jasne jest jednak to, że nie pomógł nam. Dlatego niektórzy uważali, że nasz projekt to śmieć - stwierdził Font.

- Wcześniej uzgodniliśmy z nim, że pójdziemy do wyborów bez jego zaangażowania. Wtedy pomyślałem, że mówiąc całą prawdę, prosto z mostu, i będąc uczciwymi, zyskamy aprobatę. Walka z tradycyjnymi ramami mentalnymi oraz konkurentami wykorzystującymi sytuacje i kontrowersje okazało się popularne w mediach, a to skomplikowało naszą sytuację - dodał biznesmen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy