FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego

FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Víctor Font zapewniał wielokrotnie, że w przypadku objęcia stanowiska prezydenta klubu FC Barcelona desygnuje na funkcję pierwszego szkoleniowca Xaviego. Teraz ma żal do niego po poniesionej porażce w wyborach, że ten nie włączył się aktywnie w jego kampanię.

48-letni biznesmen oparł swoją strategię w walce o przejęcie sterów w „Dumie Katalonii” na konieczności ściągnięcia z powrotem do zespołu jego największych legend.

Spośród nich najjaśniejszą postacią tworzonego przez niego projektu miał być Xavi, który otrzymał ze strony Víctora Fonta gwarancję objęcie posady szkoleniowca pierwszej ekipy z Camp Nou.

Obecny trener katarskiego Al-Sadd nigdy nie ukrywał, że jego celem oraz marzeniem jest przejęcie Barcelony, dlatego miał przystać na złożoną mu obietnicę, ale jednocześnie oznajmił w mediach, że mimo wszystko nie chce mieszać się w wyborczą walkę.

Był już kandydat na stanowisko prezydenta klubu nie komentował początkowo decyzji 41-latka, ale po przegranych wyborach wyraził swoje rozczarowanie faktem, że ten oficjalnie go nie poparł, co mogło wpłynąć na uzyskanie gorszego wyniku w głosowaniu od Joana Laporty.

- Moje przesłanie i projekt były bardzo mocne, a Xavi nigdy mu się nie sprzeciwił. Jasne jest jednak to, że nie pomógł nam. Dlatego niektórzy uważali, że nasz projekt to śmieć - stwierdził Font.

- Wcześniej uzgodniliśmy z nim, że pójdziemy do wyborów bez jego zaangażowania. Wtedy pomyślałem, że mówiąc całą prawdę, prosto z mostu, i będąc uczciwymi, zyskamy aprobatę. Walka z tradycyjnymi ramami mentalnymi oraz konkurentami wykorzystującymi sytuacje i kontrowersje okazało się popularne w mediach, a to skomplikowało naszą sytuację - dodał biznesmen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy