FC Barcelona wraca na fotel wicelidera. Kapitalne zagranie Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

2024-05-13 22:59:29; Aktualizacja: 4 miesiące temu
FC Barcelona wraca na fotel wicelidera. Kapitalne zagranie Roberta Lewandowskiego [WIDEO] Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

FC Barcelona pokonała w poniedziałkowy wieczór Real Sociedad (1:0) i wróciła na fotel wicelidera LaLigi. Udział przy bramce na 1:0 miał Robert Lewandowski. Polak popisał się fenomenalnym podaniem w kierunku İlkaya Gündoğana.

Już kilka tygodni temu stało się jasne, że podopieczni Xaviego nie wywalczą w tym sezonie żadnego trofeum. FC Barcelona odpadła z rywalizacji o mistrzostwo, a także została wyeliminowana z rozgrywek Ligi Mistrzów.

„Blaugrana” postara się więc obronić honoru, zdobywając wicemistrzostwo kraju. O ten tytuł będzie musiała stoczyć bój z rewelacyjną Gironą.

Przed rozpoczęciem trwającej serii gier na szczeblu hiszpańskiej LaLigi to właśnie zespół dowodzony przez Míchela zajmował drugie miejsce w tabeli. Girona zremisowała jednak w piątek z Deportivo Alavés, co otworzyło FC Barcelonie drogę na objęcie pozycji wicelidera. „Duma Katalonii” potrzebowała jedynie zwycięstwa w poniedziałkowym starciu przeciwko Realowi Sociedad.

W spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie. Wówczas wynik otworzył Lamine Yamal.

Udział w akcji zwieńczonej trafieniem 16-latka miał Robert Lewandowski, który posłał fenomenalne podanie w kierunku İlkaya Gündoğana, notując asystę drugiego stopnia.

Kapitan reprezentacji Polski został zmieniony w 76. minucie zawodów, a jego miejsce na murawie zajął Ferran Torres.

Gospodarze ustalili rezultat meczu w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy rzut karny na gola zamienił Raphinha.

Tym samym FC Barcelona mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów, dzięki którym ponownie wskoczyła na fotel wicelidera ligi, korzystając z potknięcia Girony.

Podopiecznych Xaviego czekają jeszcze w tym sezonie starcia z Almerią, Rayo Vallecano oraz Sevillą.