FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy

FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Barcelona zapewniła sobie opcję zakupu dwóch zawodników Santosu - Kaiky'ego oraz Ángelo - podaje „Sport”.

Cała sprawa sięga jeszcze transferu Neymara z Santosu do Barcelony. Jeden z zapisów w umowie między klubami zapewniał „Dumie Katalonii” pozyskanie na preferencyjnych warunkach trzech innych graczy brazylijskiego klubu, w tym Gabigola. W lipcu 2016 roku przedstawiciel klubu z Camp Nou udał się do Ameryki Południowej w celu dokładnej obserwacji napastnika. Barcelona miała wątpliwości dotyczące jego ściągnięcia, co nie zwolniło jednak Santosu z respektowania ustaleń. Tymczasem niedługo później Brazylijczycy sprzedali atakującego do Interu za 30 milionów euro.

Barcelona zgłosiła sprawę do FIFA, żądając od Santosu trzech milionów euro rekompensaty. Mający problemy finansowe brazylijski klub, obawiając się kolejnych kar ze strony międzynarodowej federacji piłkarskiej, w tym również zakazu transferowego, zaproponował Katalończykom coś innego - opcję kupna 18-letniego Kaiky'ego oraz 17-letniego Ángelo. Porozumienie zostało zawarte.

Na razie nie wiadomo, na jakiej dokładnie zasadzie je osiągnięto - czy Barcelona może pozyskać Brazylijczyków za ustaloną od razu kwotę, czy chodzi o możliwość wyrównania oferty w przypadku pojawienia się propozycji z innych klubów. Ma znajdować się jednak na uprzywilejowanej pozycji w przypadku chęci ich pozyskania.

Kaiky jest środkowym obrońcą i do tej pory rozegrał 37 meczów w barwach Santosu. Ângelo, który najczęściej gra na skrzydle, uzbierał 51 występów.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy