Fernandinho latem odejdzie z Manchesteru City. Chcą go trzy kluby

2022-04-14 21:29:40; Aktualizacja: 2 lata temu
Fernandinho latem odejdzie z Manchesteru City. Chcą go trzy kluby Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Globo Esporte

Corinthians, Botafogo i Flamengo to ekipy, które są zainteresowane sprowadzeniem Fernandinho - informuje Globo Esporte.

Umowa Fernandinho z Manchesterem City wygasa 30 czerwca 2022 roku i niemalże na pewno nie zostanie przedłużona. Sam piłkarz poinformował bowiem ku zaskoczeniu menedżera mistrzów Anglii Pepa Guardioli, że chce opuścić Etihad Stadium.

- Chcę dalej grać w piłkę. Na pewno wrócę do Brazylii. Z rodziną zdecydowałem, że to jest dla mnie najważniejsze - stwierdził wielokrotny reprezentant Brazylii.

Choć jeszcze kilkanaście godzin temu nie było wiadomo, gdzie trafi, to powoli klaruje się jego przyszłość. Zainteresowanie nim deklarują trzy zespoły - Corinthians, Botafogo i Flamengo.

Jeśli defensywny pomocnik, który może grać też jako środkowy obrońca, rzeczywiście trafi do jednej z tych ekip, będzie to jego powrót do ojczyzny po 17 latach. W 2005 roku odszedł bowiem z Atlético Paranaense i zasilił Szachtar Donieck, z którego osiem lat później przeniósł się do Manchesteru City.

W Anglii zapracował sobie na status klubowej legendy. Z drużyną „Obywateli” sięgał po wiele znaczących trofeów, jak między innymi cztery mistrzostwa Anglii czy Puchar Anglii, a także sześć Pucharów Ligi Angielskiej.