Fernando Martín walczy o życie. Były prezes Realu Madryt zakażony koronawirusem

Fernando Martín walczy o życie. Były prezes Realu Madryt zakażony koronawirusem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EFE | AS

Po tym, jak nie tak dawno badanie na obecność koronawirusa w organizmie dało pozytywny wynik u Lorenzo Sanza, tym razem to samo spotkało Fernando Martína. Obaj w przeszłości sprawowali funkcję prezesa Realu Madryt.

Koronawirus każdego dnia dziesiątkuje ludzką populację, zbierając swe żniwo głownie we Włoszech oraz Hiszpanii. Z kraju leżącego na Półwyspie Iberyjskim tym razem napływają złe wieści odnośnie Fernando Martína. 72-latek trafił do szpitala Puerta de Hierro, a obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan Hiszpana określa się jako ciężki.

Lokalny przedsiębioraca, który posiada udziały w takich firmach jak Telefónica, Banco Santander czy BBVA, w lutym 2006 roku objął funkcję prezesa Realu Madryt. Doszło do tego bezpośrednio po tym, jak z prezesury zrezygnował Florentino Pérez.

Ostatecznie Martín do dymisji podał się już dwa miesiące później. Powodem takiego obrotu spraw była decyzja zarządu „Los Blancos” o zwołaniu wyborów prezydenckich. Warto dodać, że podczas jego jakże krótkiego urzędowania na fotelu prezesa zespół nie przegrał ani jednego meczu ligowego, jednakowoż odpadł z Ligi Mistrzów po przegranym dwumeczu 1/8 finału z Arsenalem.

Przypomnijmy, że zaledwie dwa dni temu walkę z koronawirusem przegrał inny były prezes Realu Madryt, Lorenzo Sanz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy