FIFA 22: Nowe karty FUT Heroes. Jak działają?

FIFA 22: Nowe karty FUT Heroes. Jak działają? fot. EA Sports
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: EA Sports

Najnowsza odsłona serii gier FIFA oznaczona numerem 22 wprowadzi do trybu Ultimate Team nowe karty „Heroes“. Czym są i jak będą działały?

Odkąd w trybie Ultimate Team wprowadzono Legendy, później przemianowane na ICON-y, w FIFA 16 możliwość wystawienia legendarnych graczy z przeszłości była jedną z najbardziej znanych funkcji „FUT-a“ - nawet jeśli ich zdobycie wiązało się z niemałymi kosztami.

Nie dziwi zatem, że „ICONs“ wracają do FIFA 22 (premiera już 1 października), ale niespodzianką jest zapowiedź nowego poziomu emerytowanych graczy - EA Sports wprowadza do gry „FUT Heroes“.

Karty FUT Heroes będą zawierać zawodników, którzy nie mają statusu Pelego czy Diego Maradony, ale stali się legendami swoich klubów. Mowa o takich piłkarzach jak chociażby Tim Cahill z Evertonu czy Henrik Larrson z Celticu.

Karty te będą funkcjonować nieco inaczej niż karty ICON, które nie są związane z danym klubem i wszystkim, co się z tym wiąże dla zgrania zespołu. Tak więc na przykład Diego Milito, który poprowadził Inter do historycznej potrójnej korony, doczekał się karty „FUT Hero“ - będzie to karta Serie A/Argentyna.

Takie rozwiązanie można śmiało określić mianem „drugiego poziomu ICONs“, a wszyscy ujawnieni do tej pory zawodnicy mają ogólne oceny (tzw. „overalle“) w przedziale 85-89.

Karty „Bohaterów FUT“ - podobnie jak ICONy - będą dostępne na wiele sposobów, w tym poprzez zakup na otwartym rynku. Będą one również dostępne poprzez ukończenie wyzwań Squad Building Challenges. Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży przed 12 sierpnia, otrzymają również jedną gwarantowaną kartę FUT Heroes.

Karty Bohaterów FUT reprezentują sławnych zawodników w ich najbardziej rozpoznawalnych momentach, ale w przeciwieństwie do kart ICON, będzie tylko jedna wersja każdej z nich. Zawodnicy ci będą związani z ligą i narodowością, a nie z jednym klubem.

Bohaterowie FUT będą oferować zieloną linię zgrania z piłkarzami z tej samej ligi, co oni - jak również zwykłe zgranie dla graczy z tej samej nacji.

Obecnie ujawnionych jest dziewięć kart FUT Heroes, a kolejne mają zostać odsłonięte w sierpniu. Do tej pory na liście znajdują się:

- Mario Gomez - 88 (Niemcy/Bundesliga)

- Tim Cahill - 85 (Australia/Premier League)

- Diego Milito - 88 (Argentyna/Serie A)

- Jorge Campos - 87 (Meksyk/Liga BBVA MX)

- Fernando Morientes - 89 (Hiszpania/LaLiga Santander)

- Al Jaber - 86 (Arabia Saudyjska/MBS Pro League)

- Robbie Keane - 86 (Republika Irlandii/Premier League)

- Abedi Pelé - 89 (Ghana/Ligue 1 Uber Eats)

- Clint Dempsey - 85 (USA/MLS)

Według nieoficjalnych doniesień, w tym FUT Watch na Twitterze, wkrótce do tego grona powinni dołączyć następujący zawodnicy:

- Joe Cole - 87 (Anglia/Premier League)

- Iván Córdoba - 87 (Kolumbia/Serie A)

- Antonio Di Natale - 88 (Włochy/Serie A)

- Jerzy Dudek - 85 (Polska/Premier League)

- Elber - nieznana ocena (Brazylia/Bundesliga)

- David Ginola - 89 (Francja/Premier League)

- Jürgen Kohler - 89 (Niemcy/Serie A)

- Freddie Ljungberg - 86 (Szwecja/Premier League)

- Aleksandr Mostowoj - 86 (Rosja/LaLiga Santander)

- Ole Gunnar Solskjær - 86 (Norwegia/Premier League)

- Lars Ricken - 85 (Niemcy/Bundesliga)

Więcej na temat: FIFA 22 Ultimate Team EA Sports FIFA Gry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy