FIFA 22: Nowe karty FUT Heroes. Jak działają?

FIFA 22: Nowe karty FUT Heroes. Jak działają? fot. EA Sports
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: EA Sports

Najnowsza odsłona serii gier FIFA oznaczona numerem 22 wprowadzi do trybu Ultimate Team nowe karty „Heroes“. Czym są i jak będą działały?

Odkąd w trybie Ultimate Team wprowadzono Legendy, później przemianowane na ICON-y, w FIFA 16 możliwość wystawienia legendarnych graczy z przeszłości była jedną z najbardziej znanych funkcji „FUT-a“ - nawet jeśli ich zdobycie wiązało się z niemałymi kosztami.

Nie dziwi zatem, że „ICONs“ wracają do FIFA 22 (premiera już 1 października), ale niespodzianką jest zapowiedź nowego poziomu emerytowanych graczy - EA Sports wprowadza do gry „FUT Heroes“.

Karty FUT Heroes będą zawierać zawodników, którzy nie mają statusu Pelego czy Diego Maradony, ale stali się legendami swoich klubów. Mowa o takich piłkarzach jak chociażby Tim Cahill z Evertonu czy Henrik Larrson z Celticu.

Karty te będą funkcjonować nieco inaczej niż karty ICON, które nie są związane z danym klubem i wszystkim, co się z tym wiąże dla zgrania zespołu. Tak więc na przykład Diego Milito, który poprowadził Inter do historycznej potrójnej korony, doczekał się karty „FUT Hero“ - będzie to karta Serie A/Argentyna.

Takie rozwiązanie można śmiało określić mianem „drugiego poziomu ICONs“, a wszyscy ujawnieni do tej pory zawodnicy mają ogólne oceny (tzw. „overalle“) w przedziale 85-89.

Karty „Bohaterów FUT“ - podobnie jak ICONy - będą dostępne na wiele sposobów, w tym poprzez zakup na otwartym rynku. Będą one również dostępne poprzez ukończenie wyzwań Squad Building Challenges. Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży przed 12 sierpnia, otrzymają również jedną gwarantowaną kartę FUT Heroes.

Karty Bohaterów FUT reprezentują sławnych zawodników w ich najbardziej rozpoznawalnych momentach, ale w przeciwieństwie do kart ICON, będzie tylko jedna wersja każdej z nich. Zawodnicy ci będą związani z ligą i narodowością, a nie z jednym klubem.

Bohaterowie FUT będą oferować zieloną linię zgrania z piłkarzami z tej samej ligi, co oni - jak również zwykłe zgranie dla graczy z tej samej nacji.

Obecnie ujawnionych jest dziewięć kart FUT Heroes, a kolejne mają zostać odsłonięte w sierpniu. Do tej pory na liście znajdują się:

- Mario Gomez - 88 (Niemcy/Bundesliga)

- Tim Cahill - 85 (Australia/Premier League)

- Diego Milito - 88 (Argentyna/Serie A)

- Jorge Campos - 87 (Meksyk/Liga BBVA MX)

- Fernando Morientes - 89 (Hiszpania/LaLiga Santander)

- Al Jaber - 86 (Arabia Saudyjska/MBS Pro League)

- Robbie Keane - 86 (Republika Irlandii/Premier League)

- Abedi Pelé - 89 (Ghana/Ligue 1 Uber Eats)

- Clint Dempsey - 85 (USA/MLS)

Według nieoficjalnych doniesień, w tym FUT Watch na Twitterze, wkrótce do tego grona powinni dołączyć następujący zawodnicy:

- Joe Cole - 87 (Anglia/Premier League)

- Iván Córdoba - 87 (Kolumbia/Serie A)

- Antonio Di Natale - 88 (Włochy/Serie A)

- Jerzy Dudek - 85 (Polska/Premier League)

- Elber - nieznana ocena (Brazylia/Bundesliga)

- David Ginola - 89 (Francja/Premier League)

- Jürgen Kohler - 89 (Niemcy/Serie A)

- Freddie Ljungberg - 86 (Szwecja/Premier League)

- Aleksandr Mostowoj - 86 (Rosja/LaLiga Santander)

- Ole Gunnar Solskjær - 86 (Norwegia/Premier League)

- Lars Ricken - 85 (Niemcy/Bundesliga)

Więcej na temat: FIFA 22 Ultimate Team EA Sports FIFA Gry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy